FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Spor 16 Ocak 2019 1192 Görüntüleme

SPORUN MUTFAĞINDAKİLER MERSİNLİLERLE BULUŞTU

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından belirli aralıklarla düzenlenen ‘Sporun Mutfağındakiler Paneli’nde sporun tecrübeli isimleri ile bir araya gelindi. Salonu dolduran yüzlerce öğrenci panelistleri can kulağı ile dinledi.

Spor dünyası hakkında bilinmeyenlerin ve merak edilenlerin konuşulduğu ‘Sporun Mutfağındakiler Panelinde’ katılımcılar deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. Kanal D ve CNN Türk Spor Muhabiri Emre Tilev’in moderatörlüğünü üstlendiği panel, Galatasaraylı Eski Milli Futbolcu-Teknik Adam ve Spor Yorumcusu Ergün Penbe, Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Metehan Başar, Milli Okçu Mete Gazoz ile DHA GS Spor Muhabiri Serhan Türk’ün katılımıyla gerçekleşti.
Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen paneli dinleyeler arasında, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Başkanı Mesut Bilir, Mersin Galatasaray Futbol Okulu Sorumlusu Metin Erbilmiş Atletizm İl Temsilcisi Halil Oğuz, Mersin İdman Yurdu’nun efsanevi yöneticilerinden Hacı Bayram Birinci ve Mersin İdman Yurdu’nun efsanevi oyuncularından Ayhan Öz yer aldı.

2000 yılında Türkiye’yi sevince boğan ilk penaltının kahramanı, 2000 UEFA Kupası’nın Şampiyonu Galatasaray’ın efsanevi yıldızı ve Milli Takım’ın efsane ismi Galatasaraylı Eski Milli Futbolcu-Teknik Adam ve Spor Yorumcusu Ergün Penbe Türk Futbol Tarihi’nin en büyük başarısı olan penaltıyı nasıl kullandığını anlattı. Penbe, “2000 yılında tarihinde ilk defa bir Türk takımı UEFA Kupası’na kalmıştı. İnanılmaz bir duyguydu. Biz o sürece gelene kadar Şampiyonlar Ligi’nden elendik, UEFA’dan sonra ne yaparız diye takım arkadaşlarımızla konuşurken birkaç tane kendine güvenen arkadaşımız biz bu kupayı alacağız dedi. Belki dünyada bu kupayı almamıza ihtimal vermeyen bir sürü insan varken, bizim içimizde o kupayı alacağımıza inanan insanlar vardı. İnanmak zaten başarmanın bence en büyük faktörlerinden bir tanesiydi. O kupayı almamızda da bunu rolünün büyük olduğunu düşünüyorum ben. Arkadaşlık, takım ruhu inanılmaz üst seviyedeydi. İstanbul’a döndüğümüz zaman havaalanına gelen insanlar, Taksim Meydanı’nı hınca hınç dolduran o insanlar bizi hatırlattı ki ne büyük bir şey başarmışız” dedi.

Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Metehan Başar kendilerinin öğrenciler ile buluşmasına vesile olan Başkan Kocamaz’a teşekkürlerini ileterek, “Ben 2017 ve 2018 yılı dünya şampiyonu oldum. Şu anda da bir olimpiyat sürecine girdik. Olimpiyatlara 2 yıldan az bir süre kaldı. Önümüzde tekrar bir Dünya Şampiyonası var ve en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Zaten şu anda kamptan ayrılarak buraya geldim. Şu an güreşin gerçekten çok üst düzey bir takım kadrosu var. Biz oraya eminim ki tam takım gideceğiz. Toplam 18 sporcu ile. Tabi bunların arasından da altın madalyaya ulaşacak çok iddialı isimler var. Ben de inşallah bunlardan biri olarak kendimi görüyorum. Dünya Şampiyonası bizim için önemli. 2017 ve 2018 yılını geride bıraktık. Önümüzdeki Dünya Şampiyonası’na bakmamız lazım. Oraya en iyi şekilde hazırlanmak zorundayız. Benim hedeflerim arasında 2020 Tokyo Olimpiyatları’na gidip orada ülkeme Altın Madalya kazandırmak var” şeklinde konuştu.

Milli Okçu Mete Gazoz neden okçuluğu tercih ettiğini anlatarak, “Ben okçuluğu 3 yaşında, yani çok küçük yaşta başladım. Benim annem de, babam da okçu. Yani doğal olarak ben de okçu oldum. Ama tabi okçuluk dışında da 5-6 tane branş yaptım. Ama bunların arasında en çok sevdiğim şu anda yaptığım branş oldu. Okçuluk benim hayatımda birçok şey diyebilirim. Güzel bir spor okçuluk. Okçuluğa başlayabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

DHA GS Spor Muhabiri Serhan Türk de Galatasaray’ın forvetteki ilk hedefi olan Alan Carvalho transferinin bitip bitmediği sorusuna yanıt vererek, “Biz sporun mutfağındayız. Gazeteciyiz. Çok güzel haberler yapmaya ve sizi bilgilendirmeye çalışıyoruz. Transferlerle ilgili sormak istediğiniz bir şey varsa zevkle söyleriz. Alan transferi bitmedi. Alan daha alana inmedi” dedi.
Panelde katılımcılar sporla ilgili deneyimlerini Mersinlilerle paylaşarak, son günlerin en çok konuşulan spor olaylarıyla ilgili yorumlarda bulundular. Sohbet sonrası soru cevap şeklinde devam eden panel, öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. Panel sonunda Başkan Kocamaz tarafından panelistlere plaket takdim edildi.

İlginizi çekebilir

‘MUTFAKTA YANGIN VAR’

‘MUTFAKTA YANGIN VAR’

Tema Tasarım | Osgaka.com