FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 27 Ekim 2020 96 Görüntüleme

TAŞHAN’DA HAFTA SONU

Geçtiğimiz günlerde açılarak Kadın Üreticilerin hizmetine sunulan tarihi Taşhan, haftasonları düzenlenen etkinliklerle Mut halkının uğrak yerlerinden biri oldu. Kadın üreticilerin yetiştirdiği ürünlerin, el emeği göz nuru eserlerin sergilendiği, çeşitli kültürel ve sanatsal çalışmalarla toplumsal yaşama hareketlilik kazandıran Taşhan Kadın Üretici Pazarında; bu hafta sonu da çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Taşhan’da cumartesi günü düzenlenen program, kahvaltı servisiyle başladı. Cumartesi günkü programda Uygulamalı Zeka Oyunları Atölyesi ve Taş Boyama Atölyesinin yanı sıra ücretsiz Film Gösterimi gerçekleştirildi.
Yine kahvaltı servisiyle başlayan pazar günkü programda ise, Keşkek Şenliği, Yazar Nihat Mustul’un İmza Günü ve Söyleşisi, son olarak da Halk Müziği Dinletisi ve Mengi Dönme Etkinliği gerçekleştirildi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığının katkılarıyla Taşhan’da gerçekleştirilen etkinlikler, halkın yoğun ilgisini çekiyor ve ilçeye ayrı bir renk katıyor.

TAŞHAN’DA 29 EKİM KUTLAMASI


Öte yandan Taşhan’da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir program daha düzenlenecek. 29 Ekim Perşembe günü saat 13’te başlayacak olan Cumhuriyet Bayramı kutlama programında, Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar Konseri verilecek. Saat 14’te Türk Bayrağı temalı taş boyama etkinliği, saat 15’te Kırmızı-Beyaz ebru sanatı ile Atatürk’ün sevdiği şarkılarla zeybek gösterisi yer alacak. Taşhan’daki 29 Ekim kutlamaları, saat 16’daki şiir dinletisinin ardından sona erecek.

Tema Tasarım | Osgaka.com