FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 14 Haziran 2022 533 Görüntüleme

TEKNOFEST’TE MUT RÜZGARI

Mut ONYAL 3 Projesiyle yarı finalde

2021-2022 eğitim öğretim yılında birçok başarılı çalışmalara ve projelere imza atan Mut Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesi (ONYAL), başarılarına bir yenisini daha ekledi ve ilçemizi gururlandırdı. Mut ONYAL, Dünyanın en büyük havacılık festivali olan TEKNOFEST’te, 3 projesiyle yarı finale yükseldi.

Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynaklarını çoğaltmayı hedefleyen, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için Roketten Otonom Sistemlere, Yapay Zekadan Su Altı Sistemlerine kadar 39 farklı kategoride Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmalarına sahne olan TEKNOFEST’te; Mut ONYAL’in 3 projesi yarı finale yükselme başarısı göstererek, ilçemizin gururu oldu.

TEKNOFEST’te yarışan Mut ONYAL; Muhammed Barbaros Ütük ve Rüveyda Doğan’ın katıldığı “Turizm Teknolojileri” kategorisinde, Teslime Dönmez ve Mehmet Ali Arıkaya’nın katıldığı “İnsanlık Yararına Teknolojiler” kategorisinde, danışmanlığını Cumhuriyet İlkokulu sınıf öğretmenlerinden Sibel Akbaş’ın, takım kaptanlığını Mut ONYAL’den Samet Akbaş’ın yaptığı ve üye Kubilay Akbaş’ın katıldığı “Çevre ve Enerji” kategorilerinde yarı finale çıktı.

“Başarının mimarı öğrencilerimiz.”

Okulun gösterdiği bu başarılarla ilgili olarak duygu ve düşüncelerini dile getiren Proje danışmanı Kemal İnce, “Bugünlere gelmek kolay olmadı. Özellikle yoğun sınav takvimlerine rağmen değerli öğrencilerimiz bu başarının mimarlarıdır. Ben ülkemizin aydınlık yarlarının teminatı gençlerimize danışmanlık yaptım. Onlarda farkındalık oluşturdum. Biliyorum ki bizim için küçük bir adım, ülkemiz adına büyük bir adımdır” dedi.

Mut ONYAL Proje Danışmanı İnce, kendilerine her konuda desteğini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin ve şube müdürlerine, okul idaresine, okulun proje grubu öğretmen ve öğrencilerine teşekkürlerini iletti.

İlginizi çekebilir

Mut Kaymakamından Telekonferans

Mut Kaymakamından Telekonferans

Tema Tasarım | Osgaka.com