FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 22 Şubat 2024 182 Görüntüleme

TSO OKULUNDA İNCELEME

Mut Ticaret ve Sanayi Odası (Mut TSO), ekonomisi tarıma dayalı ilçemiz Mut’a, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında ilçemize yapılan okulun Tarım Lisesi kazandırılması için girişimlere başlamıştı. Konunun takipçisi olan Mut Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şahin Sezer’in girişimleriyle, ilçede yapımı devam okulda incelemelerde bulunuldu. Geçtiğimiz hafta içerisinde ilçeye gelen Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Müdürü Ali Karagöz, Mut Kaymakamı İhsan Ayrancı, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve Mut İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Halifeoğlu, inşaatı bitme aşamasına gelen okulu incelediler.
Mut TSO Başkanı Sezer, konuyla ilgili olarak, daha önce, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan Ulusal eğitime katkı verilmesi amacıyla 154 ilçede 154 okul yapılmasına yönelik imzalanan protokol kapsamında ilçemize yapılan okulun, Proje Lisesi adı altında Tarım ve Tarım Teknolojileri ile Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Lisesi olarak eğitim vermesi gerektiğini Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na ilettik” demişti.
Konunun takipçisi olacaklarını belirten Sezer, ekonomisinin büyük kısmının tarıma dayandığı ilçemize, bir Tarım Lisesi açılmasının çok yerinde ve uygun olacağını söylemişti.
Oda Başkanı Sezer’in bu talebi karşılığını buldu. Geçtiğimiz hafta içerisinde ilçemize gelen Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Müdürü Ali Karagöz, beraberindeki İlçe Kaymakamı İhsan Ayrancı, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Halifeoğlu ile birlikte inşaatı bitme aşamasına gelen okulda incelemelerde bulundular.
Yapılan bu incelemelerin sonucunda, okulun Tarım Lisesi’ne dönüşüp dönüşmeyeceği önümüzdeki günlerde neticelenecek.

Tema Tasarım | Osgaka.com