FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 19 Şubat 2024 93 Görüntüleme

Uğur Uğuz adaylıktan çekildi

Bağımsız Mut Belediye Başkan Adayı Uğur Uğuz, sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekildi.
31 Mart’ta yapılacak Yerel Yönetimler Seçimlerinde, bir süredir bağımsız olarak Mut Belediye Başkanlığı için yarışan ve seçim çalışmalarını uzun süredir sürdüren Uğur Uğuz; geçirdiği ameliyat sonucu, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek adaylıktan çekildiğini duyurdu.
Sosyal medya hesabından, hastalığı ve geçirdiği operasyonla ilgili Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden, “MUT KAMUOYUNA DUYURULUR” başlığıyla bir paylaşım yapan Bağımsız Mut Belediye Başkan Adayı Uğur Uğuz,
“-Bel fıtığımın patlaması sonucu ve kayma sonucunda felç olma riski ile karşı karşıya kaldım. 8 saat süren başarılı bir ameliyat geçirdim. 6 tane platin takıldı. Arayan, soran ve dua eden herkese sonsuz teşekkür ederim.
– Şarjımı Bitmesi sonucu telefon kapalıydı. Aramak isteyen kardeşlerim ulaşabilir.
– Belediye Başkanı adaylığı ile ilgili net cevabı videoda söyledim her şeyin başı sağlık önce sağlık Allah’a emanet olun” İfadelerini kullandı.
Daha sonra yine sosyal medya hesabından bir video yayınlayan Uğur Uğuz, adaylıktan çekildiğini duyurdu. Uğuz, yayınladığı videoda hemşerilerine şöyle seslendi:
“Çok kıymetli hemşerilerim, hepinize hayırlı günler diliyorum. Biliyorsunuz ki yıllardır verdiğim mücadele sonucunda, sağlığımı hiçe sayarak, doktorların bütün tavsiyesine uymayarak, belimdeki fıtığın patlaması sonucu ve omurilik zedelenmesi söz konusu oldu ve felç olma riskiyle karşı karşıya kaldım. Ama dün değil evvelsi gün ameliyatımızı olduk, başarılı bir ameliyat geçti. İnşallah en kısa sürede sağlığıma kavuşmayı umut ediyorum. Her şeyin başı sağlık, hemşerilerim. Her şeyi yapın edin, ama asla sağlığınızı ihmal etmeyin. Adaylık konusunda hepinizde bir soru işareti olduğunu biliyorum. Değerli hemşerilerim toparlamam en az 1-2 ay süreceği için, bu saatten sonra sadece canımı, sağlığımı düşünüyorum. Kesinlikle aday olmayı düşünmüyorum. Herkesin aklına farklı şeyler gelebilir. Allah kimseyi şu anda bu hale düşürmesin, yaşadığım acılar dünyanın en büyük acısı. Böyle bir acı yok. Allah’ım sizlere sağlık versin sıhhat versin. Kalın sağlıcakla.”

Tema Tasarım | Osgaka.com