FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 4 Ağustos 2020 216 Görüntüleme

Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı Başladı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020” başladı.
Kovid-19 salgını nedeniyle olası riskleri en aza indirgeyerek öğrencilere tercih edeceği üniversitenin ve programın dijital ortamda yakından tanıtılması hedefiyle düzenlenen fuar 4-7 Ağustos tarihlerinde gerçekleştiriliyor.
200 yükseköğretim kurumunun katıldığı Sanal Fuarda, Mersin Üniversitesi de kendi standında tanıtım etkinlikleri düzenliyor. Üniversitenin kurumsal tanıtım filmi ve tanıtım materyallerinin yer aldığı standda 4 gün boyunca fakülte ve yüksekokul temsilcileri, Üniversitenin Senato Odasından gerçekleştirilen canlı yayınlarla her saat başı aday öğrencilerle buluşuyor.
Adaylar, ayrıca merak ettikleri konuları 09.00-17.00 saatleri arasında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına ileterek canlı sohbet yoluyla bilgilendiriliyor.
Mersin Üniversitesi Genel Sekreterliği koordinatörlüğünde, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ve Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü işbirliğinde, Üniversitenin Bilgi İşlem Araştırma ve Uygulama Merkezi teknik desteğiyle katılım sağlanan Sanal Fuara https://sanalfuar.yok.gov.tradresinden erişim sağlanabilir. Aday öğrenciler, Salon 7’de yer alan standda Zoom canlı bağlantı linkleri aracılığıyla ilgilendikleri fakülte ve yüksekokulun canlı yayınına katılabilir.
Mersin Üniversitesi, 20-22 Temmuz 2020 tarihleri arasında YÖK tarafından uluslararası öğrencilere yönelik “Study In Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020” kapsamında da çeşitli etkinliklerle tanıtılmış, Dış İlişkiler Ofisi tarafından farklı ülkelerden pek çok öğrenciye üniversite hakkında bilgi aktarılmıştı.

Tema Tasarım | Osgaka.com