FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 15 Şubat 2022 453 Görüntüleme

Vali Su’dan Mut Ziyareti

İlçemiz Mut’u ziyaret eden Mersin Valisi Ali İhsan Su, ilçede bir dizi incelemeler ve tamaslarda bulundu, muhtarlar ve halkla toplantılar gerçekleştirdi. Vali Ali İhsan Su’ya temasları kapsamında, Mut Kaymakamı Batuhan Bingöl, Belediye Başkanı Volkan Şeker ve daire amirleri eşlik etti.
İlçemizi ziyaret eden Vali Ali İhsan Su, ilk olarak Mut Öğretmen Evi’nde düzenlenen Mut Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti toplantısına başkanlık etti.
Vali Su daha sonra, Ziraat Odası Toplantı Salonu’nda “Muhtarlarla Buluşma İlçe Toplantıları” kapsamında muhtarlarla bir araya geldi. Toplantıda muhtarların ve mahallelerinin sorunlarını dinleyen Vali Su, daha sonra Halk Eğitimi Merkezi’nde yurttaşlarla buluştu. Mersin Valisi Ali İhsan Su yurttaşların sorunlarını dinledikten sonra yaptığı konuşmada, Mersin’de ve ilçelerde yapılan hizmetler hakkında bilgi verdi.
Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen programda, yurttaşların sorun ve taleplerini ilk ağızdan dinlemek ve sohbet etmek amacıyla bu buluşmayı gerçekleştirdiklerini ifade eden Vali Su, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının 7 gün 24 saat boyunca görevinin başında, vatandaşın hizmetinde olduğunu vurguladı.
Ülkenin her yanında olduğu gibi Mersin’de ve ilçelerinde de en iyi şekilde hizmet yapılamaya gayret edildiğini belirten Vali Su, “Her alanda ilçemiz bazında da önemli çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Öğleden önce yapımı devam eden ve parsel satışlarının başladığı Mut Organize Sanayi toplantısını yaptık. Bölgemiz için çok önemli. Buradan Tukaş firması da parsel alıyor. Tukaş’ın parsel alması diğer firmaların da buraya ilgisini çekmelerini sağlayacak” dedi.
Vali Su, tarihi eserler başta olmak üzere turizme yönelikte çalışmalar yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini kaydederek, “Burada Laal Paşa Camisi ile Nur Sofi Türbesi’nin restorasyonunu tamamladık. Şimdi Dağ Camisi ile ilgili çalışmalar sürüyor. Turizm de önceliklerimiz arasında Yerköprü Şelalesi’nde çalışmalar yaptık. Buraları görün. İlimiz açısından söylüyorum. Çukurova Bölgesel Havalimanı’nı inşallah bu sene 29 Ekim’de hizmete alıyoruz. Bu bittiği zaman Türkiye’nin 5. büyük hava limanı olacak. Erdemli Çeşmeli de başlayan otobanın da Kızkalesi’ne kadar olan bölümüyle ilgili ihale ve yer teslimi de yapıldı. Bizler hizmet için varız. Sizlerin hizmetkarıyız. Ülkemizin her yanında olduğu gibi ilimizde de ilçelerimizde de her hizmet en iyi şekilde yapılamaya gayret ediliyor. Hastanelerimiz 1. Sınıf hastane oldu. Şehir Hastenemiz merkezde bin 300 yataklı. Yüzde 98 memnuniyet oluşturuyor. Bundan 20 yıl önce bir kişi bypass ameliyatı olacak para isteniyordu. Şimdi ücretsiz. Her alanda büyük gelişmeler oldu” diye konuştu.
Halk Eğitimi Merkezi’nde engellilerin görev aldığı otobüsten yapılan Mucize Kafe’de ikram edilen portakal suyunu içen Mersin Valisi Ali İhsan Su, merkezde bulunan kilim ve bağlama yapım atölyelerini gezdi.
İlçe programları kapsamında son olarak Yazalanı Mahallesi Cemevi’ni ziyaret eden Vali Su, Doğu Akdeniz Tahtacı Kültür Eğitim Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği Mut Şube Başkanı ve Cemevi Yöneticisi Mehmet Baki ve beraberindekilerle sohbet etti. Ziyarette Dernek Başkanı Baki, Cemevine yapılan hizmet ve desteklerden dolayı Vali Ali İhsan Su’ya teşekkür etti.
Mut’taki temaslarını tamamlayan Mersin Valisi Ali İhsan Su, beraberindekilerle birlikte ilçeden ayrıldı.

İlginizi çekebilir

BU KIZ ŞAİR OLUR İŞTE

BU KIZ ŞAİR OLUR İŞTE

Tema Tasarım | Osgaka.com