FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 26 Şubat 2024 63 Görüntüleme

Volkan Şeker projelerini açıkladı

31 Mart’ta yapılacak olan Yerel Yönetim Seçimleri’nde Cumhur İttifakı’nın adayı olarak yarışa katılan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Başkanı Volkan Şeker, “Otogar otopark olacak, İnovasyon Merkezi ve fabrikalar kuracağız.”
Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi olan eski Ekonomi Bakan Yardımcısı Mustafa Sever’le birlikte katıldığı kahvaltılı basın toplantısında konuşan Belediye Başkanı Volkan Şeker, belediyenin çalıştığı bütün firmalara ve alışveriş yaptığı kurumlara borcunun olmadığını belirterek, “Mut Belediyesi atağa kalkmıştır. Artık bundan sonra durmak yok çalışmalar var. Belediyemizin kendisine ait bir taş ocağı, kendisine ait şantiyeleri ekipmana ait araç sayısı ve kalifiye kadrosu var. İnşallah önümüzdeki dönemde Mut adına asfalt, parke, yol gibi belediyenin gerçekten asli görevlerle alakalı olan sorunlarını 1 yıl içerisinde dizayn ederek düzene sokacağız. Bunun yol haritası başlamıştır artık bunun karşısında kimsede duramaz. 63 Bin 516 kişinin medeniyetle alakalı konuları vardır. Yol, su, elektrik ve telefon. Bunların hepsini biz 2 sene içerisinde çözebilmek için savaşa hazırız mücadeleye hazırız. Savaştan kastım, kendini bu uğurda feda etmek olduğu için bunu kastediyorum. Benim için Mut için Mersin için muhteşem bir şans muhteşem bir olaydır” dedi.

PROJELERİMİZİ HIZLA HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Volkan Şeker, Büyükşehir Belediye Başkanlığını aldıkları zaman otogarın bulunduğu alanı otoparka çevirecekleri söyledi. Şeker, “4 Tane arsa belirledim kiralama yöntemiyle onlarla alakalı çözüm bulacağız. Yollarımızın bazıları tek yöne çalışmalar yapılacak. Öğrenciler akın akın kütüphaneye gidiyor. Kütüphanenin yerine çok geniş kapsamlı bir kütüphane yapacağız. Diğer planımız da Kültür Merkezimizde kesinlikle 7/24 çalışabileceksin. Özel sinema salonu, kapalı bir yüzme havuzu. Kültür Merkezinden kastım bu kesinlikle inovasyon merkezimiz olacak. 75 Tane bilgisayarlı. Mut’un beyinlerinin oturup proje çalıştığı; dış ve iç kaynaklı projeler tuttuğu zaman projelerden kendi parasını kazanan gençler. Onun dışında parke tesisimiz. Bizde inşallah hayallerimizi gerçekleştireceğiz. Hedefimizde nokta ve sınır yok. Mut’ta istiyoruz ki her gencin bir mühendis olarak çalışabileceği bir alanı olsun. Yüzde yüz sıcak asfalt şantiyemiz. Bunlar kesinlikle olmak zorunda. Huzur evimiz kesinlikle olacak. İlk hamlelerde Mut Belediyesi’nin kendisine ait ciddi anlamda eğitime önem veren dershanesi, KPS kurs merkezi. İlçemize önümüzdeki sezonla birlikte her öğrencimize öğrenci burs yardımı ve kazandıklarında yerleşmelerinde katkı sağlayacağız. Bunların hepsini teker teker yapacağız. Yüksek Okulla alakalı kesinlikle yüksek okul yurt binamızı yapacağız” diye konuştu.

FABRİKALAR

Başkanı Şeker, belediye şirketi kanalıyla kurmayı planladıkları fabrikalar hakkında da şunları söyledi: “Belediyemizin şirketi var. Şirketimizin meysu fabrikası olacak ne pahasına olursa olsun olacak. Bunu hep beraber yaşayacağız. Bizim kendi şirketimizin zeytinyağı fabrikası, kendi şirketimizin soğuk hava deposu olacak.”
Doğalgaz nedeniyle bozulan yollarında en kısa zamanda onarılacağını ifade eden Volkan Şeker, “Doğalgaz nasıl bir şey diye düşünürken bir buçuk senelik bir süre zarfında 6 bin 800 abone, 4 bin 300 tane kullanılabilir aktif pozisyonda doğalgaz bağlanan konutlar oldu. Karaman’dan Mut’a kadar 82 kilometrelik artık taşımadan kurtulan boru hattına kadar varan belediyenin tüm Belediye Meclisi’nin almış olduğu kararlarla hiçbir masraf talep etmeden bu işlerin önünü açarak güzel, ciddi bir yol alındı. Buranın lisansı Mersin’deydi, ama Mut’a alındı Mut’a özel işler yapıldı” şeklinde konuştu.
Şeker sözlerini şöyle sürdürdü: “Mut Belediyesi için büyük bir çaba sarf edildi. Eksikleriyle artılarıyla 5 yılı bütün notlarımızla teker teker reflekslerimizle, handikaplarla çalışanların neye göre tavır neye göre hareket edeceklerine kadar her türlü konuda üstüne düştük. Taşeron ve kadrolu işçi olmak üzere emekçilerin hakkını en iyi şekilde yerine getirdik. Mut Belediyesi’nin asli görevlerini yerine getirebilecek bir mücadeleyi vereceğim. Eğer hayallerimi gerçekleştiremezsem boşlarım bu başkanlığı. Devlet var olduğu müddetçe ben bu halkın içindeyim. Sosyal adalet sağlanana kadar, mücadele edilene kadar, her şey bittiği an bile Gazi Mustafa Kemal Atatürk aklıma gelir, bu siyasete devam ederim. Şehitleri düşünürüm bu siyasete devam ederim.”
Başkan Şeker; Mustafa Sever’in görevi nedeniyle Mut için müthiş bir şans olduğunu, Mut Belediye Başkanı olarak sadece evin önündeki çöpü almak adına değil, Cumhur İttifakı’nın bir belediye başkanı olarak Mut’un devlet kanalıyla, yaşam alanıyla, hangi ihtiyaç varsa çözebilmek için inanılmaz bir şekilde sahaya indiklerini sözlerine ekledi.

Tema Tasarım | Osgaka.com