FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 11 Eylül 2018 831 Görüntüleme

YENİ BİR BAŞLANGIÇ YAPACAĞIZ

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Serdal Kuyucuoğlu, 24 Haziran Seçimleri’nde CHP’nin Mersin’de istediği sonucu alamadığını ancak yerel seçimlerde daha farklı bir tablonun çıkacağına inandığını söyledi. Kuyucuoğlu, “Yeni bir başlangıç yapacağız. Geçmişe bakmayacağız. Geçmişle oyalanmayacağız. Çünkü önümüzde 7 aydan az süre var. Bu süre içinde geniş coğrafyada çok ciddi bir çalışma yapmamız lazım” dedi. Kuyucuoğlu, belediye başkanlığının 35 yıllık hayali olduğunu vurguladı.
CUMHURİYET HALK PARTİSİ 95. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLAMASI YAPILDI
Serdal Kuyucuoğlu yaptığı toplantı sonrası partisinin 95. Kuruluş yıldönümünü ekip arkadaşları ile birlikte pasta keserek “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, demokrasinin ve çok partili parlamenter sistemin oluşumunu sağlayan CHP, Atatük ilke ve devrimlerine bağlı olarak aydınlık mücadelesi vermeye dün olduğu gibi bugün ve yarın da devam edecektir. 95. Kuruluş ve kurtuluş mücadelemizin yıldönümü kutlu olsun” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Serdal Kuyucuoğlu, Yenişehir çalışma ofisinde ekip arkadaşları ve çeşitli ilçelerden partililerle bir araya gelerek belediye başkan aday adaylığı ve seçim süreci hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Konuşmasına, “Herkesin bir hayali vardır. Benim de 1983’de SODEP’te başlayan siyasi hayatımda hedefim hep yerel yönetimler oldu. Bu benim 35 yıllık hayalim” diyerek başlayan Serdal Kuyucuoğlu, milletvekilliği yaptığı dönemde de belediye başkanlığı hedefini sürdürdüğünü ifade etti.
Kuyucuoğlu, “Milletvekili olarak bölgemize, insanımıza hizmet etmeye çalıştık ama yerel yönetimler daha farklı bir hizmet alanı. Bir kişi seçiliyor ve meclisiyle birlikte kenti yönetiyor. Önceliklerini kendisi belirliyor. Böyle bir avantajı var. Halkla daha çok iç içe. Çünkü herkesin yerel yönetimle ilgili işleri oluyor ve temel hizmetleri yerel yönetimlerde yapılıyor. Yüksek İnşaat Mühendisi, Ulaştırma Uzmanı olmam ve 35 yıldır elde ettiğim birikim nedeniyle belediye başkanı olma hedefinden ayrılmadım” dedi.
Mersin’de demokratların, laiklerin, sosyal demokratların, cumhuriyetçilerin yoğunlukta olduğunu ve birçok kez Mersin’i yönettiğini kaydeden Kuyucuoğlu, “7 ay sonra yapılacak seçimlerde Mersin’i yönetmeye talibiz. Ben de 35 yıllık bu hayalimi gerçekleştirmek üzere tüm hazırlıklarımı yaptım. Kalan sürede de omuz omuza çalışacağız ve yerel yönetimi tekrar CHP’ye, sosyal demokratlara kazandırıp demokrasiyi yaşatmak isteyenlerle birlikte yöneteceğiz” diye konuştu.
24 Haziran seçimlerinde alınan sonuçlarla önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimleri yorumlamanın mümkün olmadığını ifade eden Kuyucuoğlu, “24 Haziran’da bir seçim yaşadık. İstediğimiz sonuçları alamadık. Değişik nedenleri var bunun. O nedenleri değişik platformlarda değerlendiriyoruz. Biz de yeni bir başlangıç yapacağız. Geçmişe bakmayacağız. Geçmişle oyalanmayacağız. Çünkü önümüzde 7 aydan az süre var. Bu süre içinde geniş coğrafyada çok ciddi bir çalışma yapmamız lazım” dedi.
Yerel seçimlerin genel seçime göre farklı olduğunu ifade eden Serdal Kuyucuoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yerel seçimlerde partilerden çok adaylar öne çıkıyor. Bunu birçok seçimde yaşadık gördük. Kişi üzerinden gittiğinizde Mersin’de oy geçişkenlikleri fazla oluyor. 1989’da CHP’nin adayı Kaya Mutlu’ydu ve ANAP’ın adayı Okan Merzeci’ye karşı seçimi kazandık. 1994’te ANAP adayı Okan Merzeci, CHP adayı Kaya Mutlu idi. Bu sefer Okan Merzeci kazandı. Böyle bir geçişkenlik oldu. 2011 genel seçimlerinde Mersin’de MHP’nin 226 bin oyu vardı. Burhanettin Kocamaz’ın aday olduğu 2014 yerel seçimlerinde 328 bin oya çıktı. Bizim oyumuz 312 binden 285 bine düştü. Bu 102 bin artan oy nereden geldi. Tabiî ki diğer partilerden geldi. CHP’den geldi, belki AKP’den geldi. Böyle bir vakıa yaşadık. Demek ki adaylar arasında yerel seçimlerde çok ciddi geçişkenlikler oluyor. Adam sizin çalışmalarınızı beğeniyorsa, kişi olarak takdir ediyorsa, kamuoyunda, iş hayatında iyi bir izleniminiz varsa, siyasette çizdiğiniz çizgi doğru ise ve insanlar size güveniyorsa size oy verebiliyor. Referandumda yüzde 64 hayır oyu çıkmıştı. Demek ki yüzde 64’lük bir potansiyelimiz var. Onun üzerinde çalışmak lazım. Diğer tarafta ittifak olur mu olmaz mı bilmiyorum ama Mersin’de bu yarış iki aday arasında geçecek. Kamuoyunda kim daha etkili çalıştıysa o öne çıkacak. Son bir haftada, on günde seçim kazanılmıyor. Bu bir süreç. Onun için ben inanıyorum ki hep birlikte çalışarak belediyeyi yeniden sosyal demokratlara kazandıracağız, HAYALİMİZ VAR. UMUDUMUZ VAR. HEDEFİMİZ VAR… Yaşadığımız bu kente sorumluluğumuz var. DEĞİŞTİRECEĞİZ!… Bu şehre çok güzel hizmetler, projeler sunacağız.” dedi. HABER MERKEZİ

İlginizi çekebilir

MUT’UN SİYAH BEYAZ ÇOCUKLARI

MUT’UN SİYAH BEYAZ ÇOCUKLARI

Tema Tasarım | Osgaka.com