FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 4 Aralık 2019 1799 Görüntüleme

YEREL GAZETECİLİKTE 1000. SAYI

TEŞEKKÜRLER…

Merhaba sayın okur, merhaba sevgili Mut’lu. Bugün 4 Aralık 2019 ve o mutlu gün geldi; 1000. sayımızla karşınızdayız.

Mut’un Sesi Gazetesi’nin ilk kez okurla buluştuğu 26 Mart 2003’ün üzerinden neredeyse 16 yıl geçti ve bu gazete bayram ve özel günler haricinde her hafta Çarşamba günleri okurla buluşarak 1000. sayıya kadar geldi. Evet bu bir gurur vesilesi.

Gazetelerin ve gazeteciliğin zor günler geçirdiği bir dönemde, sadece Mutluların, okurun sesi olmaya çalışan yerel bir gazetenin bugünlere ulaşması hem yaşam hem meslek adına umut verici.

16 yılda ve 1000 sayıda, ilk günkü heyecanla, amatör bir ruhla, gazetecilik rekleksiyle yerelden evrensele uzanan haberler yapmaya devam ettik, bundan sonra da edeceğiz. Yereli ne kadar güçlü kılarsak demokrasinin o kadar etkin olacağına inanıyoruz. Dünyada demokrasinin gelişkin olduğu ülkelerde yerel gazetelerin gücüne inanarak, gazetemizi Mut’ta güçlü kılmak için çabalıyoruz. Çünkü yerelin sesi ne kadar güçlü çıkarsa, adalet, eşitlik ve demokrasi daha güçlü olacak buna inanıyoruz.

Bu günlere gelmemizi sağlayan tüm çalışanlarımıza, yazarlarımıza ve siz değerli okurlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Daha nice sayılarımızda buluşmak dileğiyle…

Tema Tasarım | Osgaka.com