FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 15 Kasım 2022 171 Görüntüleme

YOSUN’UN HAYAL DÜNYASI

Yeğenimiz Yosun çocukluk döneminde hep hayalleri vardı. Umutları vardı. Her şeyden öteye hedefleri vardı. Bilim adamı olmak. İlkokul, Anadolu lisesi, derken Mersin birincisi, Türkiye 80’nincisi oldu. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümüne kayıt yaptırdı.
Ama babası onu matematikçi görmek istiyordu. Oturup çocuğuna bir gün ne olacaksın, diye sormadı. Ondan desteğini çekti. Annesi turizmde çalışan bir kadın. Güç bela, zorluklar içinde ona destek olmak istedi. Boğaziçi Üniversitesi’nde okumak zordu.
Bir gün baktık okulu bırakmak zorunda kaldı. Mersin Üniversitesi’nde Fransız Dili’ni seçti. Orada okumaya başladı. Yeni dostu kedisi ile bir yaşamı başladı. Onun ile adeta konuşuyordu. Onu çok iyi dinliyordu. Öğrenim devam ederken Cristin ile tanış oldu. Hayallerine o da katıldı.
Mersin Üniversitesi’nde Fransız Dili’ni bitirdi. Koyduğu hedefi ülkesinde gerçekleştirme olanakları aradı. Son zamanlarda eski okulunda olumsuz eğitimde özerklik, eğitime vurulan prangalar, onu karar almaya zorladı.
Yosun artık kararını verdi. İngiliz arkadaşı Cristin ile yollarını birleştirdi. 11.11.2022 saat 11.11 geçe Tarsus Belediyesi Evlendirme Dairesi’nde yaşamlarını birleştirdiler.
İngiltere’den ailesi gelmişti. Tarsuslu kız evi birlikte nikaha tanık oldular. Tarsus Şelalesinde iki aile birlikte yemek yediler. Sade bir düğünle evlendiler.
İngiltere’de oturma izinleri alındıktan sonra yaşam orada devam edecek. Damadın işi var. Çalışmaya devam ediyor. Yosun şimdiden çevirilerine başlamış bile. Çocukluk döneminde koyduğu hedeflere adım adım gidecek.
Betül kızımız Bilkent’te okumuştu. Şimdi Londra’da Hukuk Danışmanı, bir başka Cristin enişte ile mutlu yaşamlarına devam ediyor. Belirli dönemlerde ziyaretimize geliyor.
Yosun artık orada yalnız olmayacak. Teyzesi de orada. Eh trenle 1 saat aralıkta oturacaklar.
Biliyorum ve diliyorum ki, Yosun hedeflerine adım adım ulaşacak. Düşçelerindeki bilim adamı, yazar olacak.
Hayırlı olsun. Mutluluklar diliyoruz. Musmutlu olsunlar.

İlginizi çekebilir

PERS YOLU / O.S.K.Y. / 4

PERS YOLU / O.S.K.Y. / 4

Tema Tasarım | Osgaka.com