FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 31 Temmuz 2019 1602 Görüntüleme

BAŞKAN ŞEKER BASIN BAYRAMINI KUTLADI

Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, 24 Temmuz Basın Bayramını kutladı. Basın Bayramı nedeniyle ilçede görev yapan basın mensuplarını öğle yemeğinde ağırlayan Şeker, “Mut’ta basın emekçileriyle buluşmak, fikir alışverişi yapmak ve dertlerini dinlemek, dertlerimizi anlatmak benim için büyük bir şeref. Öncelikle bu güzel gün kutlu olsun diyorum” dedi. Yemeğe katılan gazetecilerle fikir alışverişinde bulunan ve onların sorularını yanıtlayan Şeker, göreve gelmesinin ardından geçen 3 aylık süreci değerlendirdi ve çeşitli açıklamalarda bulundu.

Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, göreve seçilmesinin ardından, ilçedeki gazetecilerle ilk buluşmasını 24 Temmuz Basın Bayramında gerçekleştirdi. Türk basınında sansürün kaldırılışının 111. Yıldönümü dolayısıyla kutlanan Basın Bayramında, ilçede görev yapan basın mensuplarını bir restoranda verilen öğle yemeğinde ağırlayan Volkan Şeker, gazetecilerin gününü kutladı.

Başkan Şeker, “Mut’ta basın emekçileriyle buluşmak, fikir alışverişi yapmak ve dertlerini dinlemek, dertlerimizi anlatmak benim için büyük bir şeref. Öncelikle bu güzel gün kutlu olsun diyorum. Basınla beraber bu memlekete hizmet edip, yaptıklarımızı hep beraber anlatıp, doğruyu yazan, cesaretli olan, sadece niyetinde memleket olan bir basın grubu olduğunu düşündüğüm Mut’ta bu işi yapan sizlerle birlikte olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

“FEN İŞLERİNDE YOĞUN ÇALIŞIYORUZ”

Yenilen yemeğin ardından yemeğe katılan gazetecilerle fikir alışverişinde bulunan ve onların sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı Volkan Şeker, göreve seçildikten bu yana

geçen 3 aylık süreci değerlendirdi. Zor bir göreve geldiğini belirten Başkan Seker, “Mut Mersin’in değil, belki de Türkiye’deki en çok köyü olan, en dağlık bölgesi. Yaylası var, yaylanın da yaylası var. Bu sefer insanların da istekleri bitmiyor gibi bakıyorlar, ama hepsinin istekleri haklı istekler. Fen İşleri olarak çok yoğun bir çalışma yaptık. Buna da devam ediyoruz” dedi.

“ASLİ GÖREVİMİZDE İYİ GİDİYORUZ”

Gelir gelmez yaptığı birinci hareketin temizlik işlerini yüzdelik olarak değerlendirmek olduğunu söyleyen Şeker, “Bana göre Mut’taki temizlik olayı kalitesi yüzde 13 ile 15 arası. Tabi bunu kendime göre değerlendiriyorum. Şu anda bunu yüzde 27’lere 30’lara doğru çıkardık. Bu da çok düşük bir oran. Bunda hedef yüzde 75 kaliteyi yakalayabilmek. Fen İşlerinde bana göre mükemmele gidiyoruz. 3 aydır yaylaları yapıyoruz, sel bir bozuyor bir daha yapıyoruz. 3. kez yaptığımız yaylalar var. Asli görev pozisyonunda iyi gittiğimizi düşünüyorum. Onun dışında toplumla içiçeyiz” şeklinde konuştu.

“HAKKANİYETLİ ÇALIŞACAĞIZ”

Belediye Başkanı olmak için hiç siyaset yapmadığının altını çizen Başkan Şeker, şunları söyledi: “Bu devleti milleti gerçekten çok seviyoruz. Sevdiğimiz için de hakkaniyetli bir şekilde çalışma yapacağız. Bunu da hep beraber başaracağız. Herkesin de ciddiye alacağı eleştiriler vardır, çok önemseyeceği eleştiriler vardır, hiç önemsemeyeceğin eleştiriler vardır, hesaba almayacağın eleştiriler vardır. Her yiğidin de bir yoğurt yiyişi var. Herkes kendi kültürüne, geçmişten aldığı terbiyeye, hayata ve memleketine bakış açısına göre bir yol çizer. Bizim de ona göre bir yolumuz var, ama bu memleket için hayırlı işler yapacağız.”

“GELİR-GİDER 1 NİSAN’DAN SONRA BELEDİYENİN SİTESİNDE”

Mut Belediyesinin borcu konusunda sorulan soruya yanıt veren Başkan Şeker, “Ben bu gelir gidere girmeyeceğim. Şöyle bir uygulama yapacağım; 1 Nisandan itibaren belediyemizin sitesinde kasada bulunan para, borçların ne olduğu, aylık gelen para, kesintiler onları yayınlayacağım. Bütün belediyelerde seçimi biri kaybediyor biri kazanır bilboardlara eski borcu yazıyor. Bende ağlayıp sızlayan, böyle bahane üreten bir pozisyonunda olmak istemiyorum. Belediyenin sitesinde zaten her şey şeffaf olacak” dedi.

“ÇARESİZ BİR ORTAM GÖZÜKÜYOR”

Belediyenin maddi durumuyla ilgili bilgiler de veren Şeker, çok da içaçıcı olmayan bir tablo çizdi. Şeker, konuyla ilgili şunları söyledi: “Yapılandırılmış borçlar var. Yapılandırılmanın dışında Emekli Sandığı, Maliye ve Sigortaya olan borçlar, artı esnafa olan borçlar var. Tabi borç herkesin olur. Borç çok önemli değil. Gelirle gideri ayarlayabilirsen borçtan korkmaya gerek yok; ama aylık gelen para 1,7 (milyon), personel gideri sadece 1,5 (milyon) bütün maliyetiyle. 3 aylık çalışmada sadece aylık yakıt giderimiz 200 bin TL. Yani biraz çaresiz bir ortam gözüküyor, ama biz de mücadele ediyoruz. Yoğun bir çalışma sergiliyoruz. Belediyede gelir olarak emlak gelirimiz ve ruhsat, başka bir geliri yok belediyenin. Biz de elimizdeki şartlara gör hep elimizden gelenin en iyisini yapacağız İnşallah.”

Başkan Volkan Şeker’in göreve seçildikten sonra Mut basınıyla bu ilk buluşması, karşılıklı fikir alışverişi ve sohbetin ardından sona erdi.

Tema Tasarım | Osgaka.com