FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Spor 28 Kasım 2018 662 Görüntüleme

Başkandan MİY’e Destek: “YANINIZDAYIZ”

Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz’dan, BAL liginde mücadele eden ilçemiz takımı MİY’e destek açıklaması geldi. MİY antrenmanını ziyaret eden Başkan Yılmaz, “Başından sonuna kadar yanınızdayız. Kafamızı bulandıracak olaylar olabilir, ama biz gerçekten bir aileyiz” dedi.

Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Bölgesel Amatör Lig (BAL) 5. Grupta mücadele eden ilçemiz futbol takımlarından Mut İdman Yurdu Belediyespor’u (MİY) antrenman öncesi ziyaret etti. Teknik Ekip ve futbolcularla buluşan Başkan Yılmaz, Mut Belediyesi olarak takımın yanında olduklarının mesajını verdi. Antrenman öncesi takıma seslenen Yılmaz, “Başından sonuna kadar yanınızdayız. Her ne kadar ilçemizde 2 tane amatör kulüp olsa da Mut İdman Yurdu’nun önünde Belediye Spor yazıyor. Yani bizim öz evladımız, öz ekibimiz, öz arkadaşımızsınız. Kafamızı bulandıracak olaylar olabilir ama biz gerçekten aileyiz” dedi.

FUTBOLA ZAMAN AYIRMAMIZ ZORLAŞTI

Yaklaşan yerel seçimler ve diğer programlar dolayısıyla futbola zaman ayırmalarının zorlaştığını ifade eden Başkan Yılmaz, “Sıkıntılar içinde olduğumuzu biliyoruz. Bu sahada biz 12-13 kişiyle maçlar izliyorduk. Şimdi ise 2 bin 3 bin seyirci toplamayı başardık. Onların moralini ve onların göz zevkini yüksek tutalım. Seçim dolaysıyla köylere geziler ve programlardan dolayı futbola ilgimiz veya futbola zaman ayırmamız çok imkansızlaştı. Bu demek değildir ki, Mut İdman Yurduna sahip çıkmama veya Mut İdman Yurdunun yanında olmama anlamına gelmiyor. Sık görüşmemek veya sık buluşmamak yanınızda olmamak anlamına gelmiyor. Onun için biz seçime kadar kendi işimizi yapacağız. Sizler de hocanızla beraber kendi işinizi yapacaksınız. Ama bütün maçlarınızda her zaman olduğu gibi özellikle kendi sahamızdaki maçlarda yanınızdayız” şeklinde konuştu.

HALKIMIZ GEÇEN SENEYİ ÖZLÜYOR

Takımdan kaybedilen puanların geri toplanmasını isteyen Yılmaz, şöyle konuştu: “Bundan sonraki maçlarda kaybettiğimiz puanları tekrar toparlamayı, diri durmayı ve bu yılda bölgesel ligde canlı ve diri olmayı bilelim. Mut halkı geçen seneki Mut İdman Yurdunu özlüyor. Halkımız geçen seneki takımı bulamadığı için de zaman zaman çarşıda söylemler değişiyor. Bazıları siyaset öncesi bizleri lekelemek ve karalamak kampanyasının içerisine giriyorlar. Ama şunu iyi bilin ki; ben ilçemi, ilçemin öz değerlerini her şeyden çok seviyorum. Bu futbolundan tutun başka mesleklere kadar. Tabi ki bunun bir ölçüsü yok. Ağızda söylenir yürekte yaşanır, ama samimiyim gerçekten bunun bedelini de zaman zaman çekiyoruz.”

TAKIMI İYİ DURUMA GETİRECEK BİZLERİZ

Futbolcular Başkan Yılmaz’a, “Buralara gelip bize destek verdiğiniz için teşekkür ediyoruz. Yenilgilere biz daha fazla üzülüyoruz. Sizinde söylediğiniz gibi takımı iyi duruma getirecek olanlarda bizleriz. İnşallah ilerleyen haftalarda iyi sonuçlar alacağız. Ama sizde takdir ederseniz başkanım size çok fazla ihtiyacımız var. Maddi manevi her alanda desteğinizi bekliyoruz. İlerleyen süreçte bizlere sözler verildi ve bu sözler yerine getirilmedi. Futbolcu konumunda beklenti içerisindeyiz burada herkes ailesini geçindiriyor. Çocuğu çoluğu olan var. Burada tek beklentimiz olan insan sizsiniz” dediler.

YANIMIZDA OLURSANIZ ZORLUKLARI AŞARIZ

Mut İdman Yurdu Teknik Direktörü Okan Kopan ise, “Yaşadığımız 6 aydır sıkıntılar bununla birlikte aldığımız kötü sonuçlar bizi kariyer olarak etkiliyor. Muhtemelen şehrimizi ve ilçemizi etkiliyor. Başkan olarak geçen sene neler yaptığınızı biliyorum. Sizin buraya gelmeniz bizde bir güven yaratıyor. Bu takım bütün takımları yenebilecek ve altından kalkabilecek bir takım. İnşallah bu devamlılığı yaratırız. Sizde bizim yanımızda daha fazla olursunuz bu zorlukları beraber aşarız” şeklinde konuştu.

YÜK ARTTI

Başkan Nebi Yılmaz, yanıt olarak şunları söyledi: “Belediye amatör kulüplere bütçesinin belli bir oranını ayırır ve verir. Ama biz belli bir oranını ayırıp vermeyle kalmadık, adeta bütün sorumluluğu üstümüze alarak 2 yıldır yürüttük. Şimdi öyle bir zaman geldi ki, yük arttıkça işler zorlaştı. İlçenin omurgaları, ilçedeki bütün kurumların aynı Belediye hassasiyetinde ayağa kalkması gerekiyor.”

TAKIM ÜZERİNDE OYUNLAR DÖNÜYOR

Takım üzerinde oyunlar dönüyor diyen Başkan Yılmaz, “Zaman zaman masa başı oluyor, hakem oluyor ama yönümüzü dönmeden emek ve tere devam çabaya devam. Psikolojinizi biraz daha moralli tutup biraz daha fazla çalışıp hakemini de, masa başını da o tür oyunlar varsa ki var biliyoruz onların hepsini kaleye tıkabilmek gerek” diyerek sözlerini bitirdi ve takıma başarılar diledi.
Ziyaret, takıma baklava ikram edilmesinin ardından sona erdi.

Tema Tasarım | Osgaka.com