FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Spor 12 Ocak 2019 1202 Görüntüleme

BAŞKANDAN MİY’LE İLGİLİ KARAMSAR TABLO

Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Mut İdman Yurdu Belediye Spor’un (MİY) içinde bulunduğu durumla ilgili karamsar bir tablo çizdi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilçedeki basın mensuplarını ağırladığı yemekte, konuyla ilgili soruyu yanıtlayan Başkan Yılmaz, MİY’de geriye dönüşün başladığını söyledi.

“KAN, CAN KALMADI.”

Geldikleri günden bu yana Belediye olarak bütün kaynaklarını aktardıklarını ve MİY’i belli bir noktaya taşıdıklarını ifade eden Yılmaz, “Ama öyle bir noktaya geldik ki, artık bizde kan da kalmadı, can da kalmadı” dedi.

“AMATÖR LİGE DÜŞEBİLİR.”

Takıma Mut halkının sahip çıkması gerektiğini belirten Başkan Yılmaz, şöyle konuştu: “Artık Mut’un esnaflarının, odalarının bileceği bir iş; benim bileceğim bir iş değil. Bu şekilde giderse Mut İdman Yurdu geri aşağı amatör lige kadar düşecek. Gözüküyor bu. Ama benden başka kurum yok ki, sahip çıksın. Bunu her zaman söylüyorum, buradan da sesleniyorum. Gerçekten Mut İdman Yurdu hepimizin takımı. Her ne kadar önünde Belediye yazsa da, ticari anlamda, bağ anlamında bir göbek bağımız yok. Yani böyle bir bağımın olmadığı kulübe her şeyi veriyorsun; ama öyle bir noktaya geldi ki geriye dönüş başladı. Hiç kimsenin alacağı kalmaz, ama artık çark zorlanıyor.”

Tema Tasarım | Osgaka.com