FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 30 Ocak 2019 1711 Görüntüleme

İYİ PARTİ’NİN ADAYI MURAT ORHAN

Kasım ayında AKP’den Mut Belediye Başkanı aday adaylığını açıklayan Murat Orhan, İYİ Parti’den Mut Belediye Başkanı adayı olarak açıklandı.
Önceki dönem Mut Belediye Başkanı olan Murat Orhan’ın İYİ Parti’nin Mut adayı olduğunu İlçe Başkanı Durmuş Ali Çerekçi duyurdu.

“HALKIN İSTEDİĞİ İSİMLE SEÇİME GİRİYORUZ.”

İYİ Parti Mut İlçe Başkanı Durmuş Ali Çerekçi’nin açıklaması şu şekilde: “Kıymetli Mut Halkı, Değerli Hemşerilerim; Millete hizmet için çıktığımız bu yolda, Mut halkını sevdiği, güvendiği ve görmek istediği belediye başkanıyla buluşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Sonuna kadar millet, sonuna kadar hizmet için hep birlikte, Mut’ta ve Mersin’de hizmet adamlarıyla yürüyecek, Mut’u ve Mersin’i şahlandıracak, demokrasi tarihimize de milletin sesi olarak geçecek bir süreci hep birlikte başlatıyoruz. Kıymetli hemşerilerim, İl Başkanımız Sayın Servet KOCA ve İl teşkilatımız ile Mut İlçe Teşkilatı olarak el ele her kademedeki gönüldaşlarımızla yapmış olduğumuz istişareler ve açık ara anket sonuçlarıyla, Kocamaz Başkanımızla Mut için yürüyecek, hep birlikte hizmet kervanında ilçemize önderlik edecek olan ismi sizlerle paylaşmak istiyorum: Tarım İlçe Müdürlüğü dönemindeki hizmetlerini belediye başkanlığı döneminde bir adım daha ileri taşımış, 2009-2014 yılları arasında Mut Belediye Başkanlığı yapmış olan, beş yıllık aradan sonra halk nezdinde gönüllerde taht kurmuş, güven ve muhabbetini muhafaza etmiş olan Ziraat Yüksek Mühendisi Sayın Murat ORHAN, partimizin belediye başkan adayıdır. Adaylığının kendisine, ilçemize, teşkilatımıza, Mersinimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyor, çıktığımız bu yolda başarılar diliyorum. Allah yardımcımız olsun. Allah muvaffak eylesin. Biz kendimize inanıyor ve güveniyoruz. Biz teşkilat olarak halkın istediği isimle seçime giriyoruz ve 1 Nisan sabahında demokrasiye ve halk iradesine ket vurmak isteyenlere şaka değil, gerçek bir zaferle seçimi alacağımızın bilinmesini istiyorum. Demokrasimizin gereği bütün siyasi partilere ve adaylarına başarılar diliyorum. Mut’a yakışır bir seçim süreci olmasını temenni ediyor, takdiri Mut halkına bırakıyor, her kesimden her fikirden insanımızın desteğini bekliyorum. İyi Partililer olarak bizler sevinçli ve mutluyuz. Mut’ta ve Mersin’de hizmet odaklı ve koordineli belediyecilik anlayışını ciddi anlamda sahaya yansıtacağımız, hizmetlerimizle hep birlikte daha İYİ olacağımız günler görmek dileğiyle sizleri sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.”

“MUT İYİ, MERSİN İYİ OLACAK.”

İyi Parti’den Mut Belediye Başkan Adayı gösterilen Murat Orhan’da yaptığı açıklamada, “Mut geleceğini kendi seçecek” diyerek bu yola çıktıklarını belirtti.
Orhan’ın sosyal medyadan Mut kamuoyuyla paylaştığı açıklamaları şöyle: “Vatanını en çok seven ona en çok hizmet edendir düşüncesiyle, doğup büyüdüğüm bu topraklarda, 2000 yılından beri değişik görevlerde hizmet ettim. Dün iç içe olduğum insanımın yanındaydım, bugün de yanındayım, Allah ömür verirse yarın da yanınızda olacağım. Tek amacımız ve gayemiz budur. İnsanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Çünkü içinizden birisiyim ve ben de hizmet davasında bir neferim. Önümüzdeki süreçte kendi irademiz ile kaderimizi seçeceğimiz bir karar aşamasındayız. Siz değerli hemşehrilerim kendinize yakın hissettiğiniz ve hizmet edeceğine inandığınız bir belediye başkanı seçeceksiniz. Allah’ın izniyle hep beraber kazanacağız. Mut kazanacak, Mersin kazanacak. 2009-2014 yılları arasında Mut Belediyesinde yaptığımız hizmetler, hayaldi gerçek oldu. Aynı kararlılığımızdan vazgeçmedik; hayallerimiz var, gerçekleştirmeye azmimiz var. Nerede kalmıştık, diyerek Mut Belediye Başkanlığı’na tekrar adayım. 3 aylık Ak Parti aday adaylığı sürecinde yapılan bütün halk anketlerinde, teşkilat temayüllerinde şahsımı açık ara önde çıkaran değerli gönül dostlarıma ve teşkilat içerisindeki tüm dostlarımıza sonsuz teşekkür ederim. Fakat gelinen nokta itibariyle Mut yine sahipsiz bırakılmaya çalışılmaktadır. Şunun altını özellikle çizmek isterim: Mut’un sahibi Mut’lulardır. Gereken demokratik hakkını, özgür iradesini tehditlere boyun eğmeden 31 Mart’ta sandığa yansıtacaktır. Bugün de hizmetlerimize devam etmek için Mut İyi, Mersin İyi olacak inşallah. Şahsımla ilgili mesnetsiz söz ve iftiraları atanların tamamını siz değerli hemşehrilerimin takdirlerine bırakıyorum. Onların niyetlerini sizler zaten biliyorsunuz. Allah herkesin gönlüne göre versin. Bize düşen görev çalışmak ve değerli hemşehrilerimizin mutluluğunu tesis etmek olacaktır. Bu seçimi kazanacağımızdan hiç kimsenin endişesi olmasın.”

İlginizi çekebilir

VALİ SU’DAN MUT ZİYARETİ

VALİ SU’DAN MUT ZİYARETİ

Tema Tasarım | Osgaka.com