FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 1 Haziran 2021 106 Görüntüleme

‘Mehmet’in Gezegeni’ Açıldı

Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gürbüz’ün açtığı, “Mehmet’in Gezegeni” adını verdiği ilk karma fotoğraf sergisi büyük ilgi gördü. Tarihi Taşhan’da, Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker ile Mut Belediye Meclisi ve Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Selahattin Arslan tarafından açılan fotoğraf sergisini; Mut Kaymakamı Fatih Erdoğan ve çok sayıda Mutlu fotoğraf sever ziyaret etti. Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Başkanlığınca organize edilen ve 3 gün boyunca açık kalan sergide; Mehmet Gürbüz’ün, her yanı doğal güzelliklerle dolu eşsiz Mut coğrafyasında çektiği 33 fotoğraf yer aldı.
Sergi açılışının ardından açıklamada bulunan Mut Belediye Volkan Şeker, “Fotoğraf işinin öncüsü Ahmet Güler’in açmış olduğu bu yolda çok güzel hünerler sergileyen Mehmet Gürbüz’ün, bugün burada olmak bizim için çok büyük bir mutluluk. Ben bundan sonra bu tip sergilerin, bu tip harikalar ortaya çıkaran durumların tekrarlanacağını da düşünüyorum. Mut Belediye Başkanı olarak, bende bu konuda kendilerinin sürekli yanındayım” dedi.
Mut Belediye Meclisi ve Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Selahattin Arslan ise Mehmet Gürbüz’e teşekkür ederek, “Mehmet bey kelimenin tam anlamıyla bir alaylı. Yani kendi yetenekleriyle kendisini yetiştiren, ulaştığı noktada benim görebildiğim kadarıyla üst düzeyde bir sanatsever ve bir sanatçı olmuş. Mehmet arkadaşımızı yürekten kutluyorum” dedi.

Arslan, sözlerinin devamında, “Mehmet arkadaşımızın bir sanatçı olarak, bu memleketin yetiştirdiği bir değer olarak, böyle bir sanat eserini burada sergilemesi onur verici bir şey. Hem kendisini tanıdık, hem Taşhan bu konuda bir işlevlik kazanmış oldu, bir aktivite merkezi oldu. Dolayısıyla ben Mehmet arkadaşımızı kutluyorum” şeklinde konuştu. Arslan, bu konuda katkı verenlere ve tanıtımını yapan basın kuruluşlarına teşekkürlerini iletti.
Mehmet’in Gezegeni’ni gezen fotoğraf severlerden İlknur Kılınç, sergiyle ilgili düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: “Mut için fotoğraf ve sanatla ilgilenen bir insanın bu şekilde bir sergi açması çok güzel. Çok gurur duydum. Mehmet’i zaten tanıyan bir insanım. Birlikte gezilere katılıyorduk. Uzun bir süreç birikimi sonrasında oluşturduğu bir fotoğraf albümü. Onu bu şekilde insanlara sunması, fotoğraflarını yansıtması çok güzel. Ayrıca Mutlu olarak gurur duydum kendisiyle. Bu gibi sanatsal faaliyetlerin artmasını diliyorum. Mut’ta fotoğraf, kültür ve sanat adına yapılan etkinlikleri çok güzel buluyorum ve devamını dilerim.”
Açtığı karma fotoğraf sergisiyle ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşan Mehmet Gürbüz ise, uzun süredir amatör olarak fotoğrafçılıkla ilgilendiğini belirterek, “Doğa yürüyüşlerinde objektifime yansıyan Mut doğasından fotoğraflar ile yakın plan bitki ve kelebek çekimlerinden oluşan makroları Mut halkının beğenisine sunuyorum. İlk kişisel fotoğraf sergisini açacak olmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Meslek gereği fotoğrafçılıkla içiçe olduğunu ve iki dönem Mut Halk Eğitim Merkezi’nde açılan fotoğrafçılık kursuna katıldığını sözlerine ekleyen Gürbüz, “Üzerinde yaşadığımız dünyamızdaki, gezegenimizdeki güzellikleri, her karışı doğa güzellikleriyle dolu Mut’umuzun güzelliklerini, kendi bakış açımla yansıtmaya çalışıyorum. Yakın arkadaşlarım ve dostlarımdan, çektiğim doğa fotoğrafları üzerine övgüler alıyordum. Onlardan gelen fotoğraf sergisi açmam yönündeki cesaretlendirici teşvikleriyle, böyle bir sergi açmaya karar verdim” diye konuştu.

Açtığı sergiye gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyetini ifade eden Gürbüz; sergisinin açılmasında kendisine destek olan bütün kişi, kurum ve kuruluşlara, sergiyi ziyaret eden herkese ve sergi için emek verenlere sonsuz teşekkürlerini iletti.

Tema Tasarım | Osgaka.com