FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 11 Nisan 2019 1699 Görüntüleme

CHP’DE SULAR DURULMUYOR

PARTİ BİNASI KİLİTLENDİ

Mut’ta seçimden yenilgiyle çıkan CHP Mut İlçe Örgütünde, parti binasının kilidinin değiştirilmesi, partililerin tepkisine neden oldu.
CHP’nin 31 Mart yerel seçimlerinde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Mut Belediye Başkanlığı için alınan oyların farklılık göstermesi, Mut Belediye Başkanlığında 4 bin 200’den fazla oyun başka partiye kayması sonucu; CHP İlçe Başkanı, yönetimi ve partinin ileri gelenlerinden bazıları ihanetle suçlanmış ve parti içi hesaplaşmalar başlamıştı. Gerginliklerin yaşandığı ve tansiyonun bir türlü düşmediği CHP’de, son olarak yaşanan olay ise parti binasındaki kapı kilidinin değiştirilerek partinin kilitli bırakılması oldu. Pazartesi günü yaşanan olayda, parti binasındaki kilidin değiştirilerek parti binasının kilitli bırakılması, partilileri kızdırdı. Sabah erkenden parti binasına gelen CHP Mut Belediye Başkan Adayı Mehmet Saydam, CHP’den meclis üyesi seçilen Selahattin Arslan ve Mehmet Yıldız, parti binasına girmek için toplanan partililerle birlikte olaya tepki gösterdiler.
Parti binasının görevlisi ve çaycısının olmasına rağmen, anahtarının değiştirilerek kapının kilitlenmesine kızan CHP’li Belediye Meclis Üyesi Mehmet Yıldız, “Partiyi satanlar, partiye ihanet edenler; özellikle yönetim kurulu üyesi, geçmişte ilçe başkanlığı yapmış, yöneticilik yapmış, delegelik yapmış olup partiyi satanlar, partiyi kilitleyip gitmişlerdir” dedi.
Parti binasının anahtarını değiştirenleri bildiklerini söyleyen Yıldız, “Şu an parti binasının kapısı açılmıyor. Sabah geldiğimizde bunu öğrendik. Köylerden gelen 50-60 kişi partinin önünde bekliyoruz. Aradığımız zaman da telefonlarımıza cevap vermiyorlar. Öğleden sonra gelip partiyi açacaklarını söylüyorlar, ama biz açacaklarını tahmin etmiyoruz. Ben seçilmiş bir belediye meclis üyesiyim, aynı zamanda il delegesiyim. Partinin kapalı olduğunu Milletvekillerimiz Alpay Antmen ve Cengiz Gökcel’e bizzat kendim bildirdim. İl Başkanını aradım, cevap vermedi. Burada bir tutanak tuttuk ve tutanağı da İl Başkanına gönderdik” dedi.
Kapısı kilitli bir şekilde parti binası önünde bekleyen partililer ise, “Bizden yıllardır arkasında koştuğumuz ve hizmet ettiğimiz partiyi kıskanıp, kapısının anahtarını değiştirip kilitleyip gitmek yakışmaz. Burası onların babalarının evi değil” diyerek tepkilerini dile getirdiler.
Suların bir türlü durulmadığı CHP Mut İlçe Örgütünde, bundan sonra yaşanacak gelişmeler partililer tarafından tedirginlikle takip ediliyor.

Tema Tasarım | Osgaka.com