FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, Haber, Siyaset 11 Ocak 2024 99 Görüntüleme

DEVA Adayı Kovan: “Gazeteciler halkın temsilcileridir.”

DEVA’DAN GAZETEMİZE ZİYARET

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Mut Belediye Başkan Adayı Fatma Çelik Kovan ve DEVA Partisi Mut İlçe Başkanı Turgay Özdemir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetemizi ziyaret ettiler. Ziyarette, gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gürbüz’le görüşen Kovan ve Özdemir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayıp karanfil verdi.

Kovan: “Gazeteciler halkın temsilcileridir, halkın sesini yönetimlere duyurmak için vardır.”

“Özgür gazetecilerin yaşadığı bir dünyayı hep birlikte inşa edebiliriz.”

Gazetemiz Mut’un Sesi’ni ziyaretinde konuşan DEVA Partisi Mut Belediye Başkan Adayı Fatma Çelik Kovan, gazetecilerin zor şartlar altında çalıştığını belirterek, “Bugün 10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü. Şu an ülkemizde yandaş olmadan, dalkavuk olmadan bir şey yapmak, cesurca haber yazmak çok zor. Gazeteciler çok zor şartlar altında çalışıyor. Bunun hepsinin farkındayım ve üzülüyorum. Çünkü gazeteciler aslında halkın temsilcileridir ve halkın sesini yönetimlere duyurmak için vardır. Ama öyle bir sistem yaratıldı ki; ne halk ezildiğini, derdini rahatça ifade edebiliyor, ne de gazeteciler bugün bunu rahatça ifade edip yazabiliyor. Bundan dolayı çok üzgünüm, umarım daha özgür gazetecilerin yaşadığı bir dünyayı hep birlikte el ele inşa edebiliriz.” dedi.

Özdemir: “Adayımızla seçime en hazırlıklı partiyiz.”

DEVA Partisi Mut İlçe Başkanı Turgay Özdemir de, ziyarette, yürüttükleri yerel seçim çalışmalarını anlattı. DEVA Partisi İlçe Başkanı Özdemir, şöyle konuştu: “3 Aralık’ta çıkmış olduğumuz bu yolda, DEVA Partisi ilçe başkanı olarak, sayın Fatma Çelik Kovan’la uzun istişareler sonunda, örgütümüz ve genel merkezimizin olurlarıyla belediye başkan adaylığı kesinleşmiş olup, yolda yürüyoruz. 3 Ocak’tan bu yana da seçim büromuzu hazır ettik. Billboarda çıktık, basına çıktık. İlçe kongremizi yaptık. Aday tanıtım programımızı gerçekleştirdik. Şu anda seçimlere en hazırlıklı ve epey bir mesafe kaydetmiş bir parti ve adayımızla birlikte çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir.”

“İddialıyız, adayımıza güveniyoruz.”
“Mut’u hak ettiği yerel yönetime kavuşturacağız.”

Yerel seçimler için iddialı olduklarını söyleyen Özdemir, “Mut halkına diyorum ki, bu yolda lütfen bizi izleyin. Çaresiz değilsiniz. Güzel projelerimiz, genç kadrolarımızla Mut’u hak ettiği yerel yönetime hep birlikte kavuşturacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. İddialıyız, adayımıza güveniyoruz; bilgili, kültürlü, donanımlı. Biz de bu yolda varız, çalışmalarımız devam edecek.” şeklinde konuştu.
DEVA Partisi Mut Belediye Başkan Adayı Fatma Çelik Kovan ve DEVA Partisi İlçe Başkanı Turgay Özdemir’in gazetemize gerçekleştirdiği ziyaret, karşılıklı fikir alışverişi ve edilen sohbetlerle sona erdi.
Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gürbüz de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kovan ve Özdemir’e teşekkürlerini iletti.

Tema Tasarım | Osgaka.com