FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 13 Haziran 2024 51 Görüntüleme

DEVA Adayı Kovan sözünü tuttu

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Mut’ta, Demokrasi ve Atılım Partisi’nin (DEVA) Mut Belediye Başkan Adayı olarak yarışan Fatma Çelik Kovan, seçim sürecinde verdiği bir sözü yerine getirdi. DEVA Partisi Mut Belediye Başkan Adayı Kovan, Halk Eğitim Merkezi’nde moda giyim sınıfındaki kadın kursiyerlere söz verdiği dikiş makinesinin alınmasını sağladı. DEVA Adayı Kovan’ın girişimleriyle bir firmadan alınan dikiş makinesi, kursiyerlere teslim edildi.
Moda giyim sınıfındaki kadın kursiyerleri ziyaret eden Fatma Çelik Kovan, seçim döneminde verilen sözlerin çabuk unutulduğunu, ama halkın verilen sözleri asla unutmadığını belirterek, “Bugün çok özel insanların misafiri oldum. Seçim sürecinde yaşadığımız epey anı mevcut, çok fazla öğrendiğim ve çok fazla üzerinde düşündüğüm şeyler oldu. Uzun uzun konuşulup anlatılabilir elbet. Ama bugün bu özel insanları anlatmak istiyorum. Seçim sürecinde belki de bazen bıktıracak derecede gittiğim yerlerden biriydi Halk Eğitim Merkezi. Kadınlar öğreniyor, eğleniyor ve üretiyor. Her ziyarete gelen siyasilerden de kursiyerler elbette üretim adına destek istiyor. Her siyasetçi elbette belli vaadler veriyor, notlar alıyor ve seçim sonuna bazı şeyler bırakılıyor. Seçim kazanılsa da kazanılmasa da verilen sözler çok hızlı unutuluyor. Ama halk verilen sözleri asla unutmuyor. Ben de kadınların toplumsal cinsiyet eşitliğinde hakkı olanı alabilmesi noktasında elimden geldiğinde çalışacağım elbette. Çünkü kadınlar ve çocuklar bu toplumların yarınları demek. Seçim sürecinde giyim ve moda sınıfında – ki kursun saymakla bitmeyecek eksikleri mevcut, eksikler konusunda bir işin ucundan tutabilir miyiz diye bir firma ile iletişime geçmiştik. Oradan bir makine hediye edildi, seçim bitti bir türlü ulaşmamıştı. Çok şükür makine Halk Eğitim Merkezine ulaştı. Bu küçük çaba için bu özel kadınlar ve hocalarımız bana bir çay partisi düzenledi. Çok mahcup oldum, çok mutlu oldum. Elimden ne gelebilirse kendini geliştiren, üreten her kadına dokunabilirim inşallah” dedi.
Kovan, açıklamasının devamında şunları söyledi: “Halk Eğitim Kursunun müdürleri, öğretmenleri çok büyük çaba içerisinde. Halk eğitim içerisinde aynı zamanda kreş de mevcut, çocuklar için çeşitli kurslar mevcut. Siyasiler, iş insanları, kanaat önderleri, aktivistler… Dikkatinizi lütfen buraya verin. Gelişen ve dönüşen kadın mutludur, kadın mutluysa toplum mutludur. Bu notu elden ele ulaştırın, çok eksik var ve üreten bu kadınlar dilenmiyor, sadece destek istiyor. Dikiş makineleri, örgü makineleri şu an en çok talep edilen eksikler. Size ufacık gelen şeyler belki bazıları için çok kıymetli ve önemli olabilir. Mut Halk Eğitim Merkezi desteklerinizle çok daha güzel bir yer olacaktır inanıyorum.”

İlginizi çekebilir

ÇITLIK 12 YAŞINDA

ÇITLIK 12 YAŞINDA

Tema Tasarım | Osgaka.com