FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 23 Kasım 2021 321 Görüntüleme

Matruşka oyunu Mutlularla buluştu

Mut’ta, Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu 2 perdelik Matruşka oyunu, tiyatroseverlerle buluştu.
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nce yeniden yapılandırılan ve yeni alımlarla kadrosu güçlendirilen Şehir Tiyatrosu, perdelerini açtığı yeni sezonda, birbirinden güzel oyunlarla seyircisinin karşısına çıkmaya devam ediyor. Her yaştan Mersinli için hem kent merkezinde hem de ilçelerde sahnelenen tiyatro oyunları sanatseverlerden tam not alıyor.
Şehir Tiyatrosu, Mersin ilçelerinde gerçekleştirdiği turnelerde, ilçemiz Mut’ta da “Matruşka” isimli oyunu sahneye koydu.
Tiyatro sanatçılarının prömiyerini 13 Kasım’da Nevit Kodallı Oda Tiyatrosu’nda gerçekleştirdiği Matruşka oyunu, Mut seyircisinden büyük alkış topladı. Kısa süre önce Mut Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelenen oyuna Mutlu tiyatroseverlerin ilgisi yoğun oldu.
2019 yılında yaşamını yitiren 70 kuşağı yazarlarından Tuncer Cücenoğlu’nun yazdığı, Murat Atak’ın yönettiği, Gizem Koçer ve Güvenç Gümüş’ün rol aldığı Matruşka oyununda; iki insanın birbirini tanıma, anlama, bir arada yaşama mücadelesine yeniden ve farklı bir yorumla yaklaşıyor.
Matruşka oyununu büyük bir ilgi ve beğeniyle izleyen Mutlu tiyatroseverler, tiyatro başta olmak üzere kültür sanat etkinliklerinin gelmesinin ilçedeki sosyal hayata renk katacağını, bundan da büyük mutluluk duyacaklarını ifade ettiler.

Tema Tasarım | Osgaka.com