FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 30 Ocak 2019 1124 Görüntüleme

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KOCAMAZ MUT’TA

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, Mut’un mahallelerini gezerek, vatandaşlarla buluştu. Kocamaz, vatandaşlarla sohbet ederek, taleplerini dinledi.
İlçe gezilerini sürdüren Burhanettin Kocamaz, vatandaşlara tüm Mersin ve Mut için planladıkları projelerden bahsederken, canla başla hizmet vermeye devam edeceklerinin sözünü verdi. Mahalle gezilerine İYİ Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca, İYİ Parti Mut Belediye Başkan Adayı Murat Orhan, İYİ Parti Mut İlçe Başkanı Durmuş Ali Çerekçi, meclis üyeleri ve muhtarlar da katıldı. Her mahalleye giderek o mahallenin sakinleri ile bir araya gelen Kocamaz, Mut’un Diştaş, Narlıdere, Kravga (Göksu), Hacıilyaslı, Hamam mahallelerini gezdi.

Kocamaz, “Bu toprağın çocukları bizlere güvendi”
Kırsala hizmetin unutulduğu bir dönemde, kırsala hizmeti öncelik haline getiren bir döneme kendileri ile birlikte geçildiğini ifade ederek vatandaşlara seslenen Burhanettin Kocamaz, “2014 yılının 30 Mart’ında Mersin’in genelinde bu toprağın çocukları bizlere güvendi, destek verdi ve sırtımıza çok büyük bir vebal yükledi. 5 yıldır Mersin’in tamamına hizmet vermeye çalışıyoruz. 30 Mart 2014’ten sonra gördük ki bugüne kadar hizmet alamayan, Cumhuriyet’in 95. yılına gelmesine rağmen hala yolu, suyu olmayan birçok yerleşim birimini tespit ettik. O günden bu yana gece gündüz demeden verdiğimiz sözleri yerine getirmek için çalışıyoruz. Elbette yaptıklarımız gibi yapamadığımız hizmetlerde var ama geçmişe göre Mersin’in tamamında, özellikle kırsalda büyük birgelişim sergilendi. İnşallah bu 31 Mart’ta da vereceğiniz desteklerle hizmetlere kaldığımız yerden daha da ileriye götürmek bizim boynumuzun borcu” dedi.

“31 Mart’tan sonra hizmetlerimiz artarak devam edecek”
Mut’un Tarsus’tan sonra en fazla kırsalda köyü olan ilçesi olduğunu ve geçmişte çözülemeyen birçok problemi çözdüklerini, çözüm bekleyen sorunları çözmek için canla başla çalışacaklarını ifade eden Kocamaz, “Mut’ta 90 tane köyümüz var. Dolayısıyla özel idare marifetiyle çözülemeyen birçok problem çözülmüş olmasına rağmen hala çözüm bekleyen sorunlarda var. Takdir edersiniz ki Büyükşehir Belediyesi geçmişte merkezdeki 4 ilçeden sorumluyken bugün, dağıyla taşıyla ovasıyla, yaylasıyla Mersin’in tamamından sorumlu. Genel bütçeden gelen paylar Mersin’in bütün problemlerini kısa sürede çözmeye yeterli değil. Ama her şeye rağmen kaynakları, geçmişten gelen 20 yıllık Tarsus tecrübemizle en iyi şekilde değerlendirmek ve en iyi hizmetleri verebilmek için kullandık. Mut’un birçok bölgesinde bir uçtan başladığımızda sonuna kadar köyleri birbirine bağlayan grup yollarını asfaltladık. İnşallah dediğim gibi 31 Mart’tan sonrada bu hizmetler artarak devam edecek” şeklinde konuştu.

Tema Tasarım | Osgaka.com