FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 4 Ocak 2022 55 Görüntüleme

MUT BELEDİYESİ’NE YENİ HİZMET ARACI

Mut Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde kullanılmak üzere, bir adet çöp kamyonu kazandırıldı.
Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın hibe desteği verdiği hizmet aracı 2021 yılının son iş gününde ilçeye “Yeni Yıl Hediyesi” tadında, Mut halkına hizmet için Mut Belediyesi araç filosuna kazandırıldı.
Hizmet aracı tanıtım programı, Belediye Başkanı Volkan Şeker, Ak Parti Mut İlçe Başkanı Soner Solak, MHP Mut İlçe Başkanı Alpaslan Savaş Kır, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Birim Müdürleri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. Çöp Toplama ve Nakil Hizmet Aracı dualar eşliğinde ve kurban kesilerek hizmete alındı.
Programda konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Volkan Şeker; “Mut ilçemize bir hizmet daha yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Daha temiz, daha sağlıklı ve daha gelişmiş bir Mut için var gücümüzle çalışıyoruz. Güncel maliyeti 802 bin TL olan Çöp Toplama ve Nakil aracımızı ilçemize kazandırdık. Yeni ve modern araç parkımızla verimliliği esas alarak bugüne kadar birçok hizmet aracını filomuza kazandırdık. Bundan sonra da bu doğrultuda çalışacağız” dedi.

Ak Parti Mersin Milletvekili Av. Zeynep Gül Yılmaz’a ve Çevre Bakanı Murat Kurum’a Teşekkür

Hizmet aracı için teşekkürlerini ileten Başkan Şeker, “Belediyemize kazandırdığımız bu hizmet aracımız için bizlere destek olan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a ve Mutlu hemşerimiz, vekilimiz Sayın Zeynep Gül Yılmaz’a şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyorum. Bizlere her zaman destek olan ve hizmetlerde emeği geçen herkesten Allah razı olsun. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.
Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın hibe desteği verdiği aracın güncel toplam maliyetinin 802 bin TL olduğu ve Mut Belediyesi’nin bu araç için 2021 yılı Eylül ayı içerisinde müracaatta bulunduğu bildirildi.

İlginizi çekebilir

Mezitli’de Hareketli Günler

Mezitli’de Hareketli Günler

Tema Tasarım | Osgaka.com