FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 17 Mayıs 2022 498 Görüntüleme

Mut İmam Hatip Ortaokulu’ndan kitap okuma yarışması

Mut İmam Hatip Ortaokulu, Dünyayı etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle iki yıldır yapamadığı veli ve öğrencinin birlikte katıldığı kitap okuma yarışmasının duyurusunu yaptı.
İlçe Kaymakamı Batuhan Bingöl’den başlayarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin ve kurum amirlerine yarışmayı tanıtan okul müdürü Erdal Dölek, okul okul dolaşarak, “Amacımız evde kitabın gündem olması, veli ve öğrencinin kitabın sihirli sayfalarında buluşmasıdır. Bu yarışma ilçemizde ilk ve tek olarak bizim tarafımızdan yapılıyor. Biz kitap okumaya çok önem veriyoruz” dedi.
Yarışmaya ilkokul 4. sınıf öğrencileri velileriyle aynı kitabı okuyarak katılabiliyor. Yarışma 11 Haziran’da Mut İmam Hatip Ortaokulu’nda tek oturumda yapılacak. Ödül töreni ise aynı gün saat 13’te Mut İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda gerçekleştirilecek.
Yarışmada birinci olan öğrenci 1500 TL, ikinci olan öğrenci 1000 TL ve üçüncü olan öğrenci ise 500 TL. ile ödüllendirilecek. Yarışmada ilk 10’a giren öğrencileri de çeşitli ödüller bekliyor.

Tema Tasarım | Osgaka.com