FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 17 Mayıs 2022 324 Görüntüleme

Kaymakam Bingöl engellilerle buluştu

Mut Kaymakamı Batuhan Bingöl, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle, Mut Engellilere Umut Derneği üyeleriyle sabah kahvaltısında bir araya geldi.
Tarihi Taşhan’da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından düzenlenen kahvaltıya, Kaymakam Batuhan Bingöl’ün yanı sıra, Mut Engellilere Umut Derneği Başkanı Emine Ünal Çopur, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ersagun Erdoğan ile engelli yurttaşlar ve aileleri katıldı.
Kahvaltı öncesi Taşhan’da engellilerin ürettiği ürünleri sattıkları standı gezen Kaymakam Bingöl, satışların bereketli geçmesini diledi. Dernek Başkanı Emine Ünal Çopur da derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

“Herkes engelli adayıdır. Engellilere sahip çıkmalıyız.”

Kahvaltıda konuşan Kaymakam Batuhan Bingöl, “Hepinizin Engelliler Gününü kutluyorum. Engelli vatandaşlarımız toplumun aynasıdır. Bireylerin tek başına sağlamakta yetersiz kaldığı ihtiyaçlarını karşılamak, gereken dayanışmayı sağlamak, engellilerin her alanda hayatlarını kolaylaştırıcı tedbirleri almak ve toplumsal hayata etkin katılımlarını sağlamak devletin ve yerel yönetimlerin en temel görevleri arasındadır. Ailelerinize Allah kolaylıklar versin, onları takdir ediyor ve gurur duyuyorum. Her sağlıklı kişi engelli aday olduğunu unutmamalıdır. Her zaman engellilere sahip çıkmalıyız” dedi.
Kaymakam Bingöl sözlerini, “Bu duygu ve düşüncelerle, Engelliler Haftası’nda engelli vatandaşlarımız için engelsiz bir gelecek, aileleriyle birlikte daha mutlu ve huzurlu bir ömür diliyor, tüm engellilerimizin Engelliler Haftası’nı kutluyorum” diyerek tamamladı.

Tema Tasarım | Osgaka.com