FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 9 Ağustos 2022 257 Görüntüleme

Mut Ülkü Ocakları’nda yeni başkan Gürkan Acar

Ülkü Ocakları Mut İlçe Başkanlığına Gürkan Acar getirildi. Mut Ülkü Ocakları binasında yapılan devir teslim töreninde Mustafa Keskin’den görevi devralan Ülkü Ocakları Mut İlçe Başkanı Gürkan Acar, sosyal medyada yaptığı açıklamada, “Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım Beyefendinin Olurları, Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanımız Sayın Yavuz Akgül’ün takdirleriyle, Mut Ülkü Ocakları İlçe Başkanı olarak atanmış bulunmaktayım. Bu kutlu çatı altında, ülkücü tavır ve duruşa uygun olarak, her daim başkanımızın ve teşkilatımızın emrindeyiz. Cenabı Allah bizleri Ülkücü Şehitlerimize, dava büyüklerimize layık eylesin. Var olsun Ülkü Ocakları..!” dedi.
Mut Ülkü Ocakları binasında yapılan devir teslim töreninde konuşan Mut Ülkü Ocakları Başkanı Gürkan Acar, “Görevi devraldığım Mustafa Keskin Çavuşoğlu başkanım büyük işler başarmıştır. Bizde kendilerinin yakmış olduğu meşaleyi söndürmeden ileriye taşımak boynumuzun borcudur” şeklinde konuştu. Ülkü Ocaklarının sevda işi, gönül işi olduğunu ifade eden Acar, “Ülkü Ocakları Başkanı olarak ocağa fitne fesat sokmaya çalışanlara müsaade etmeyeceğime, ocağın değerlerini çiğnetmeyeceğime, verilen bu emanete ihanet etmeyeceğime, namusum şerefim üzerine söz veriyorum. Ülkü Ocakları teşkilatı büyük hedefler için, vatan millet için mücadele eden bir kuruluştur. Bizler de bu hedefe hizmet eden gönüldaşlarız” ifadelerini kullandı.
Gürkan Acar Türk Bayrağını öperek, görevi Mustafa Keskin’den devraldı.
Bayrak değişimine Mut Belediye Başkan Vekili Yusuf Maksudi Duman, Belediye Başkan Yardımcısı Soner Kır, MHP Mut İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Çiftçi ve Kamu-Sen Mut Temsilcisi Kürşat Malgaç katıldı.
Görevi Gürkan Acar’a devreden eski Mut Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Keskin de, devir teslim töreni sonrası sosyal medyadan bir açıklama yayınladı. Keskin, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Yaklaşık üç yıldır yürütmekte olduğum Mut Ülkü Ocakları Başkanlığı görevimi bugün Gürkan Acar Başkanımıza devretmiş bulunmaktayım. Geçmiş senelerden bu yana aldığımız bu kutlu sancağı lekeletmeden, kirletmeden her zaman bir adım ileriye taşıma bilincinde ve şuûrunda bizimle birlikte gece gündüz demeden çalışan dava arkadaşlarımdan, yöneticilerimden, ocağımızın her türlü çilesine talip olan yiğitler yiğidi ortaöğretim teşkilatımızdan ve desteğini esirgemeyen tüm ülküdaşlarımızdan Allah razı olsun. Her durum ve şartta kayıtsız şartsız bizlere destek olan Sayın Genel Başkanımıza, Genel Merkez Yöneticilerimize, Geçmiş Dönem İl Ocak başkanlarıma ve İl Ocak Başkanım Sayın Yavuz AKGÜL’e şahsım ve bütün teşkilatım adına yürekten teşekkür ederim. Görev sürecindeki tüm başarılarımız teşkilatımıza, eksik ve hatalar ise şahsıma aittir. Allah’a şükürler olsun ki lise yıllarımdan bu bugünlere kadar kutlu davamızın her kademesinde görev yapma fırsatım oldu, Ocak başkanlığı göreviyse hayatımın sonuna dek gururla taşıyacağım şeref nişanem olarak kalacaktır. Bu kutlu sancağı bir adım ileri taşıyacağından şüphem olmayan Gürkan Acar Başkanıma başarılar dilerim. Dün nasılsa bugünden sonrası içinde herkes bilsin ki bir ömür; Başbuğumuzun izinde, Bilge Liderimiz Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ ve Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit YILDIRIM’ın emrinde, teşkilatımızın hizmetindeyim. Hakkınızı helal edin.”

Tema Tasarım | Osgaka.com