FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 19 Ekim 2021 303 Görüntüleme

Mut Zeytinyağı Başkent Marketlerde

Zeytinini Mut üreticisi, zeytinyağına dönüşümü ve pazarlanmasını Mut Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, sevkiyatını Mut Belediyesi’nin üstlendiği, sıfır asitli Mut zeytinyağı; Ankara’da Başkent Marketlerde tüketicilerle buluşacak.
Mut Kaymakamı Batuhan Bingöl, ve Mut Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Salgur, Mut Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ali Osman Çelik, Mut Ziraat Odası Başkanı Hıdır Kar, Mut İlçe Tarım Müdürü Ekrem Bayır’ın katıldığı ilk sevkiyat programında, Mut ürünlerinin hak ettiği değeri her pazarda gördüğü ve her geçen gün kıymetinin daha iyi anlaşılacağı bildirildi.
Mut Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ali Osman Çelik, “İlçemiz zeytin üreticilerimizden aldığımız organik zeytinlerimizi, düşük asitli zeytinyağı sıkımını yaparak ambalajladık. Ankara’da bulunan Büyükşehir Belediyesi’ne ait ve bünyesinde kooperatifler ve üretici birliklerinin ürünlerinin satışa sunulduğu Başkent Market’e ilçemizin gözbebeği zeytinyağımızın pazarlanmasını yaptık ve bugün ilk sevkiyatımızı gerçekleştiriyoruz. Zeytinyağında olduğu gibi ilçemizin kaliteli, yüksek aromalı doğal ürünlerinden pekmez, nar ekşisi ve incir kurusu için görüşmelerimiz sürüyor. En kısa sürede bağlantılarımızın sonuç vereceğine inanıyoruz. Mut Belediyemiz ürünlerimizin sevkiyatında bizlere yardımcı oldu. Bu hizmetin hayata geçmesinde emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.
İlçe Tarım Müdürü Ekrem Bayır, “Mut Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifimiz diğer kooperatiflerimizden farklı olarak 102 mahallemiz için hizmet vermekte ve zeytinyağımızı bugün çok önemli bir pazara ulaştırmakta” dedi.
Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Salgur, “İlçemizin en kıymetli doğal ürünlerinden olan zeytinyağımızın, her sofraya ulaşmasını temenni ediyoruz. Aroması ve kalitesiyle ilk tadımda kalitesini ortaya koyacağından emin olduğumuz zeytinyağımızın başkentimiz Ankara raflarında yer almasından gurur duyuyoruz. Kooperatifimiz,ziraat odamız, ilçe tarım müdürlüğümüz ve kaymakamlığımızla birlikte el birliği ile memleketimiz ve insanımız için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
İlçe Kaymakamı Batuhan Bingöl ise, “Zeytinyağımızın kalitesine ve lezzetine güveniyoruz. Pazarda hak ettiği değeri göreceğine inanıyoruz. Rabbim hayırlı ve bereketli eylesin. İlçemiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olsun” şeklinde konuştu.
Programın sonunda Mut Belediyesi ekipleri, Mut Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nden Mut zeytinyağını teslim aldıktan sonra Ankara’ya yola çıktı.

Tema Tasarım | Osgaka.com