FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 28 Aralık 2021 616 Görüntüleme

Mut’ta doğal gaz için ilk kazma vuruldu

Mut’un uzun süredir beklediği doğal gazla ilgili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İlçeye Karaman üzerinden getirilecek doğalgaz için boru hatları döşenmeye başladı. Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, 2023 yılı sonuna kadar doğal gazı olmayan ilçenin kalmayacağı bildirildi.
2020 yılı Nisan ayında Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararıyla, Mut’a doğal gaz getirilmesi için acele kamulaştırma kararı alınmıştı. Alınan bu kararın ardından Mut’un doğal gaza kavuşması için Mut Doğalgaz Boru Hattı Projesi kapsamında, BOTAŞ (Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş.) tarafından 2 Şubat 2021 tarihinde ihalesi yapılmış ve Mut’a doğalgaz getirilmesi için tamamlanan bu süreçlerin ardından, Mut’a gelecek doğalgaz için boru hatları Karaman’dan ilçeye doğru döşenmeye başlanmıştı. Karaman’dan Mut’a devam eden boru hatları döşenme çalışmaları son aşamalarına geldi ve Mut’a kadar ulaştı. Mut’a ulaşan hat döşemesinde, şehir merkezinde ilk kazma vuruldu.
Konu hakkında açıklama yapan Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, “İlçemizde doğalgaz çalışmaları kapsamında bugün itibariyle ilk kazma vurulmuş ve planlamalar doğrultusunda çalışmalar süratle başlamıştır. Başkan yardımcımız Hüseyin Salgur çalışmalara katılmış ve belediye olarak doğalgaz konusunda belediyemize düşen her konuda desteğimizin olduğunu bildirmiştir” dedi. Bu hizmetin hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini ileten Başkan Şeker, ilçeye hayırlı olmasını diledi.

Tema Tasarım | Osgaka.com