FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 4 Ekim 2022 139 Görüntüleme

Sağır’dan bir kitap daha: Cennet’e götüren masallar

Mut Kazım Yaprak İlkokulunda görevli Uzman Öğretmen İsmail SAĞIR, daha önce yayınlanan ve okuyucuları tarafından ilgi gören kitaplarına 12. kitabını da çıkararak, bir yenisini eklemiş oldu. 96 sayfadan oluşan “CENNET’E GÖTÜREN MASALLAR” isimli kitabı, Ankara’daki Gülnar Yayınlarından çıkarak, bütün internet sitelerinde ve seçkin kitapçılarda okurların beğenisine sunuldu.
Yeni çıkardığı kitabı hakkında bilgi veren İsmail Sağır, “İletişim araçlarını doğru kullanmayan ve bağımlı hale gelen öğrencilerimizin gün güne sergiledikleri davranış bozuklukları geleceğimizi tehlike altına sokmaktadır. Özünden, kültüründen, edebinden, soyundan uzaklaşan öğrencilerimize benliğini hatırlatmak, ilimin ne kadar önemli olduğunu kavratmak, gelişmenin ancak kitap okuyarak mümkün olabileceğini örnekleriyle anlattığım masallarımla kaybettiğimiz güzel ahlak ve değerlerimizin yeniden kazanılmasını arzu ediyorum. Bir öğretmen olarak milli ve manevi konularda masallar yazarak öğrencilerimizin doğru ve güzel davranışlar kazanmasına, milletimize ve ülkemize yararlı insanlar olmalarına katkı sağlamak istiyorum. Doğruya, iyiliğe, güzelliğe vurgu yapan dokuz masaldan oluşan bu kitabıma “Cennet’e Götüren Masallar” isminin çok yakıştığını düşünüyorum. Kitabımdaki masalları, öğrencilerimizin heyecanla okuyacaklarını tahmin ediyorum. İnşallah verdiğim mesajları doğru algılayıp yaşamlarına yön verirler!” dedi.
İsmail Sağır, eser ortaya çıkarmanın zahmetli ve maddi açıdan çok külfetli bir iş olduğunu ancak okuma oranı düşük olan toplumumuzda bir paket sigara kadar değer görmediğini söyledi. Bu sebeple sadece kitapseverlerin değil bütün Mut halkının, bir paket sigara parasına kitaplarını alarak özellikle de okuyarak destek vermelerinin hem kendileri hem de yeni çalışmalar için önemli olduğunu belirtti.
Kitapseverler, İsmail Sağır’ın kitaplarını internet sitelerinden, kitapçılardan veya yazarın kendisinden temin edilebilirler.
Kitap için yazarın iletişim telefonu şöyle: 0.534 4522368

İsmail SAĞIR kimdir?
1968 yılında Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde doğan İsmail SAĞIR, Hakkâri’de başladığı öğretmenlik mesleğine halen Mut’ta devam ediyor. On parmağında on marifet olan SAĞIR, okul dışındaki zamanlarında amatörce yağlı boya resim çalışmaları yaparak, bağlama çalarak, şiir ve türkü derleme çalışmaları yaparak değerlendiriyor. İlk resim sergisini 2005 yılında Mut’ta açan SAĞIR, yüz kadarı türkü olmak üzere yüzlerce şiire imza attı. Şiirlerinde “SAĞIROZAN” mahlasını kullanmaktadır. Şiirleri, onlarca antoloji kitaplarında yer aldı. Alkış, Töre, Çalakalem, Bengisu, Maki, Tirşik Dergilerinde ve yerel gazetelerde yayımlandı.
İsmail SAĞIR’ın yayımlanmış diğer eserleri ise şunlardır:
2007 Belirli Gün ve Haftalar Kitabı
2008 İĞNE (Şiir kitabı)
2013 Sıdıka (Roman)
2014 Kutlu Davet (Şiir Kitabı)
2016 Düş+Ün=DÜŞÜN (Şiir Kitabı)
2017 Güldürü Okulu (Eğitimle ilgili kitap)
2019 Şiboki (Eğitimle ilgili kitap)
2020 Çiçekler Şiir Açtı (Öğrenci şiirleri antolojisi)
2021 Proje Kitabı (Söyleşi, şiir, afiş)
2022 Masal Çiçekleri (öğrenci masal ve şiirleri)
2022 Cennet’e Götüren masallar.

Tema Tasarım | Osgaka.com