FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Uncategorized 15 Mayıs 2019 1289 Görüntüleme

Servisçiler Odası’ndan Renkli Bahar Şenliği

Mersin’de Servis Aracı İşletmeciler Odası, Bahar Şenliği düzenledi.

Birbirinden renkli görüntülerin olduğu şenlik Sera Garden piknik alanında yapıldı. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen etkinliğe, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Servis Aracı İşletmeciler Odası Başkanı Zafer Çekmez,Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Talat Dinçer, Mersin Fotoğrafçılar Odası Başkanı Önder Türkmen, Giyim Eşyası ve Satıcılar Odası Başkanı Halim Çavuşoğlu, Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Bekir Yücesoy,MezitliEsnat Sanatkarları Odası Başkanı Mustafa Köç,Akdeniz Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Tüzün, 22.Dönem Mersin Milletvekili ve Servisçiler Odası Kurucu Başkanı Vahit Çekmez, üyeler ve aileler katıldı.

ANNELERE GÜL DAĞITILDI

Şenlik,saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Servis Aracı İşletmeciler Odası Başkanı Zafer Çekmez, etkinliğe katılan kadınların Anneler Günü’nü kutlayarak gül dağıttı.

BAŞKAN YILMAZ TÜRKÜ SÖYLEYİP HALAY ÇEKTİ

Müzik ve davul eşliğinde halaylar çekilen şenlikte oyunlar oynandı. Toroslar ilçesi Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da şenlikte türkü söyleyip halay çekti. Eline mendil alan Yılmaz, oda Başkanı Zafer Çekmez ve davetliler ile birlikte halay çekti. Halay başı olan Başkan Yılmaz’ın performansı büyük beğeni topladı.
Etkinlikte bir konser veren sanatçı Burhan Ateş’in isteği üzerine Başkan Yılmaz, mikrofonu eline alıp türkü söyledi. “Ela gözlüm ben bu elden gidersem” türküsünü söyleyen Yılmaz, şenliğe katılanlar tarafından uzun süre alkışlandı.

YARIŞMALAR NEFES KESTİ

Yoğurt içinde para bulma, halat çekme, mumya ve karpuz yeme,tavlayarışları yapıldı. Dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi. Çocuklar ise kendileri için kurulan oyun parkurunda eğlendiler.İkram edilen döner, pilav, köfte ve tatlıdan almak isteyenler uzun kuyruk oluşturdu. Palyaçolarla oynayıp dans eden çocuklar ise yüz boyama yaptı.

AMAÇ BİRLİK VE BERABERLİK

Etkinlikte sanatçılar, Sımay Durak ve Burhan Ateş birer konser verdi. Meslek hayatında 22’nci yılını dolduranlara ve odaya katkılarından dolayı katılımcılara plaket veren Başkan Çekmez, “Üyelerimizin yıl boyu gösterdiği özenli çalışma ve çabaların bir kutlaması olarak etkinliğimizi düzenledik. Zengin bir içerikle hazırladığımız şenliğimizde üyelerimiz ve konuklarımız tüm yılın yorgunluğunu atarak doyasıya eğlendi. Amacımız, eğlenmenin yanı sıra birlik beraberlik içerisinde çok güçlü bağlar oluşturmaktır.” dedi.
HABER MERKEZİ

İlginizi çekebilir

KAYISI 1 LİRAYA DÜŞTÜ

KAYISI 1 LİRAYA DÜŞTÜ

Tema Tasarım | Osgaka.com