FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 30 Kasım 2021 330 Görüntüleme

SP GİK Üyesi Bilgiç: “Nefret dilinin kimseye faydası yok!”

İlçemizde çeşitli temaslarda ve ziyaretlerde bulunan, yurttaşlarla bir araya gelen Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Muammer Bilgiç; beraberindeki SP Mersin İl Başkanı Av. Mehmet Polat, İl Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak, SP Mut ilçe Başkanı Ahmet Kara ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette, gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gürbüz ve gazete çalışanlarımızla karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu, yerel ve ülke gündemi konuşuldu.
SP GİK üyesi Bilgiç, ziyarette yaptığı açıklamada, “Bugün Mersin’in Mut ilçesindeyiz. Mülki İdareyi, siyasi partileri Sivil Toplum Kuruluşlarını, odaları, vakıfları, dernekleri ziyaret ediyoruz” dedi.

“İktidar muhalefet oturup memleket meselelerini konuşabilmeli.”

Siyasetin kapıları kapatmak için değil kapıları açmak için yapıldığını söyleyen Bilgiç, “Türkiye’de bir kutuplaştırma dili, bir nefret dili var. Bu dilin kimseye bir faydası yok. İktidarda muhalefette her zaman bir araya gelebilmeli, oturup memleket meselelerini konuşabilmeli. Yerelde insanlar, Ankara’daki kavgalara değil de, yerelin problemlerine kulak vermeli ve bunun da yolu yine yerelde yaşayan insanların, hangi partiden hangi düşünceden olursa olsun bir araya gelip yerelin sıkıntılarını konuşabilmeleri. Biz Saadet Partisi olarak bu sürece katkıda bulunmak amacıyla, bugün Mut’a geldik” şeklinde konuştu.

“Yoksulluk geniş kesimlere yayıldı.”

Farklı kesimlerden, farklı düşüncelerden insanlarla bir araya geldiklerini ve bu fikirlerini aktardıklarını belirten Bilgiç, şöyle konuştu: “İlgiyle karşılanıyoruz. Gittiğimiz her yerde güzel bir şekilde karşılanıyoruz. Ve insanlarımızın da gerçekten kavgadan yana olmadığını, nefret dilinden yana olmadığını görüyoruz ve bir çıkış yolu aradıklarının farkındayız. Ekonomiyle ilgili konuşmaya gerek yok. Herkes zaten onun da nasıl olduğunu görüyor. Ve Türkiye’de ekonominin bir avuç insana hizmet ettiğinin farkında, yoksulluğun geniş kesimlere yayıldığının farkında ve orta sınıfın hızla yok olmakta olduğunun insanlar farkında. Bu meselelerin hamasetle değil de, oturup konuşarak çözülür, biz buna inanıyoruz.”
SP’lilerin gazetemize yaptığı ziyaret, karşılıklı fikir alışverişi ve yapılan sohbetin ardından sona erdi. Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gürbüz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, teşekkürlerini iletti.

Tema Tasarım | Osgaka.com