FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Spor 20 Eylül 2022 231 Görüntüleme

MUT GENÇLİK VE SPOR MERKEZİ AÇILDI

Mut’ta yapımı tamamlanan Gençlik ve Spor Merkezi Kompleksi’nin açılışı yapıldı. Yazalanı Mahallesi’nde yapılan Mut Gençlik Merkezi’nin açılış törenine; Ak Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mut Kaymakamı Batuhan Bingöl, Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, Ak Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Ak Parti Mut İlçe Başkanı Soner Solak, Mersin Gençlik İl Spor Müdürü Ökkeş Demir, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılışı yapılan ve toplamda 7 bin 772 metrekarelik alanda 400 metrekare alana oturum alanı bulunan Mut Gençlik ve Spor Merkezi Kompleksi’nde, 2 tenis kortu, portatif yüzme havuzu ve çeşitli sportif faaliyetlerin yapılabileceği bölümler bulunuyor.
Mut Gençlik Merkezi’nin açılışında bir konuşma yapan Ak Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, “Sayın Bakanıma 3 yıl olmadı yanılmıyorsam, gittim, kıymetli Bakanım Mersinimizde müstakil gençlik merkezi yok. Koskoca bir Büyükşehir ve nüfusun yarısından fazlası genç; ama Mersinimizde merkez ilçelerimizde bir gençlik merkezi yok dedim. Kıymetli Belediye başkanımıza yürekten teşekkür ediyorum. Değerli katkılarını esirgemedi yani gençliğimizin yavrularımızın boş zamanlarını kaliteli değerlendirmesi çok önemli. Boş zamanlarında beyinlerini çalıştırmalarını, bedenlerini çalıştırmaları gerek, fiziki aktivitelerde bulunmaları çok önemli. Ben inanıyorum buradan millilerimiz çıkacak, ben buna yürekten inanıyorum. Bu güzel merkezden millilerimiz çıkacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi ‘Eşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri’ diyorum” dedi.
Açılışta konuşan Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ise, tesisin hayırlı olmasını temenni ederek, “Ben öncelikle, sporu tabana yayıyoruz anlayışıyla, bu konularda gençlik ve spor yatırımları konusunda istikameti belirlemiş olan ve diğer bütün yatırımlar gibi gençlik spor yatırımları da hibe ile destekleriyle teşvik eden başta Cumhurbaşkanımıza, şahsım, Mut ilçemiz ve ilimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Spor tesislerimizin sayısı 100’e yaklaşmış durumda şu an. İl genelinde spor tesislerimizin sayısı 100’e yaklaşmış durumda ve lisanslı sporcu sayımızda 180 bin civarına ulaşmış durumda ve her branşta gençlerimize spor yaptırıyoruz. 62 ayrı branşta 450 kulübümüzde spor faaliyetleri yürütülüyor. Çünkü gençlik merkezlerinde, hem spor yapma imkanı var, çocuklarımızın, gençlerimizin hem de atölyeleri var. Bu bünyede kurulan akademilerde ve yine bu bünyede kurulan atölyelerde bulunan kulüplerde, gençlerimiz çocuklarımız ilgi alanlarına göre kendilerini daha da geliştirme fırsatı elde ediyorlar. Mut Gençlik Merkezi bünyesinde de bu bağlamda, işte gördüğünüz gibi 2 tenis kortumuz var, portatif yüzme havuzumuz var. Toplamda 400 metrekare alana oturum alanı olmakla birlikte binamızın genel olarak da 7 bin 772 metrekare küsüratı da var. Alanda bu faaliyetler devam edecek ve ben inanıyorum ki burası gençlerimizle şenlenecek” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Mut Gençlik ve Spor Kompleksi açılışı yapıldı.
Açılıştan sonra Mutlu Türk Halk Müziği Sanatçısı Ali Rıza Yılmaz, Vali Ali Hamza Pehlivan ve Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’a sazla çalıp türkü söyledi.
Spor kompleksine giderek Vali Pehlivan ve protokol, açılışı yapılan spor kompleksinde, sporcu gençlerle voleybol, basketbol ve tenis oynadı.

İlginizi çekebilir

MUT’TA ATLETİZM ŞENLİĞİ

MUT’TA ATLETİZM ŞENLİĞİ

Tema Tasarım | Osgaka.com