FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 4 Eylül 2018 871 Görüntüleme

ÜÇ MAHALLENİN KANALİZASYON SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Akdeniz İlçesi, Dikilitaş, Bekirde ve Civanyaylağı Mahallelerine yaklaşık 12 milyon TL sözleşme bedelli 32 kilometrelik kanalizasyon hattı kazandırıyor.
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin genelinde başlattığı hizmet seferberliği ile bekleyen altyapı sorunlarını birer birer çözüme kavuşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda MESKİ, Akdeniz İlçesi’nin Dikilitaş, Bekirde ve Civanyaylağı Mahalleleri’nin yıllardır süregelen kanalizasyon sorununu çözüme kavuşturacak çalışmalara başladı. MESKİ Genel Müdürlüğü yaklaşık 12 milyon TL sözleşme bedelli projesi ile muhtelif çaplarda yaklaşık 32 kilometre kanalizasyon hattı, 670 adet kanalizasyon muayene bacası ve 1800 adet kanalizasyon parsel bacası yapımı gerçekleştirilecek.
Yılların kanayan yarası olan Dikilitaş, Bekirde ve Civanyaylağı Mahallelerin kanalizasyon sorununu çözeceklerini ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Akdeniz ilçesinde su ve kanalizasyon konusunda önemli alt yapı çalışmaları yapıyoruz. Dikilitaş, Bekirde ve Civanyaylağı mahallelerinde yıllardır çözülemeyen bir kanalizasyon sorunu vardı. MESKİ tarafından yürütülen kanalizasyon çalışmalarının ardından mahallelerimiz yıllardır beklediği kanalizasyon hattına kavuşmuş olacak. 2019 yılı Haziran ayında tamamlanması öngörülen çalışmaların ardından bölgeden toplanacak atıksuların tamamı yerleşimin güney doğusundaki mevcut kanalizasyon bacasına bağlanacaktır. Mevcut hat ile de atıksuların Karaduvar Atıksu Arıtma tesisine iletimi sağlanacaktır ” diye konuştu. Başkan Kocamaz ayrıca, Mezitli İlçesi Batı Havzası 2. Kademe kanalizasyon yapımı, Mezitli İlçesi Deniz mahallesi Gazipaşa caddesi yağmursuyu hattı yapımı, Toroslar İlçesi Karaisalı mahallesi (Kısmi) kanalizasyon inşaatı yapımı, Tarsus İlçesi Pamuklu-Eshabı Kehf Grubu üçüncü kısım içmesuyu isale hattı yapımı ile Anamur İlçesi Ören mahallesi kanalizasyon hattı yapımı işlerinde yüklenici firmalara yer teslimi yapıldığını belirterek yakın zaman çalışmalara başlanılacağını kaydetti. HABER MERKEZİ

İlginizi çekebilir

TAHTACI CENNET

TAHTACI CENNET

Tema Tasarım | Osgaka.com