FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, Haber 25 Ocak 2024 131 Görüntüleme

Üniversite sınavları Mut’ta da yapılacak

Önceki yıllarda illerde ve bazı büyük ilçelerde yapılan Üniversiteye Giriş Sınavlarının, artık ilçemiz Mut’ta da yapılacağı bildirildi.
Hemşerimiz Ak Parti MKYK Üyesi Mustafa Sever, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla üniversite sınavlarının artık Mut’ta da yapılacağını duyurdu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanıyla yaptığı görüşmeyi aktaran Sever; ÖSYM Yönetim Kurulunun, talepleri doğrultusunda karar aldığını belirtti.
Mustafa Sever, Mutlu hemşerilerine seslendiği açıklamada, “Kıymetli Mut’lu hemşehrilerim, Az önce ÖSYM Başkanımız aradı. Üniversite sınavlarının Mut ilçemizde de yapılabilmesi için gerekli Yönetim Kurulu Kararının talebimiz doğrultusunda alındığını müjdeledi. Öğrencilerimiz artık üniversite sınavlarına Mut ilçemizde de girebilecekler. Hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.
Ak Parti MKYK Üyesi Sever ayrıca, Mut’un Yalnızcabağ Mahallesi’ndeki sulama göletiyle de ilgili bilgi paylaştı. Sever’in, “MERSİN MUT YALNIZCABAĞ GÖLETİ VE SULAMASI” başlığıyla verdiği bilgiler ise şöyle:
“Proje 2023 yılı yatırım programına dahil edilmiştir. Proje kapsamında; Gölet ve Sulama tesisleri yapılarak 2,93 milyon m³ su depolanması, 5 760 dekar arazinin sulanması planlanmıştır. Bugüne kadar proje kapsamındaki gölet ve sulama tesislerinin planlama ve proje çalışmaları tamamlanmış olup, 2024 yılında gölet inşaatının ihalesi yapılacaktır. (2023 yılı yatırım resmi gazete ödeneği 1.000.000 TL) (2024 yılı yatırım resmi gazete ödeneği 1.000.000 TL) Mersin ilinde bulunan devam eden Projelerin 2023 Yılı Yatırım Programı Resmi Gazete Ödeneği Toplamı 490.000.000 TL’dir. Mersin ilinde bulunan devam eden Projelerin 2024 Yılı Yatırım Programı Ödeneği Toplamı 960.000.000 TL’dir.”

İlginizi çekebilir

ÇITLIK’TAN İMZA GÜNÜ

ÇITLIK’TAN İMZA GÜNÜ

Tema Tasarım | Osgaka.com