FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Uncategorized 28 Eylül 2021 407 Görüntüleme

VEFAT VE TEŞEKKÜR

2021 yılı Ağustos ayında acı kaybımız;

Memleket sevdalısı, cemiyet insanı, çevresine hep emek ve mutluluk vermiş, kadirşinas, sevgi ve fazilet timsali yüce gönüllü asil ruhlu hayat arkadaşım Mehmet Ali LATİFOĞLU 18 Ağustos 2021’de Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.

Mut’u ve Mutluları çok sevdiği için İzmir’de askerlik hizmetini Ulaştırma Okulu’nda Yüzbaşı unvanı ile tamamlamış ve Nato’ya alınmasına rağmen Mut’u tercih etmiştir. Topluma hizmet etmeyi çok sevdiği için ticaret hayatını hizmet ve sivil toplum örgütleriyle birlikte harmanlamış, sistemli hale getirerek faydalı olmayı şiar edinmişti. ‘Para insanın elinin kiridir, yıkarsın akar gider, önemli olan toplum menfaatidir’ der ve hep öyle yaşadı. Mut’ta ilk oto yedek parça üzerine ticarethane açıp sonrasında İstanbul’da merkezi olan anonim şirket kurarak Türkiye’de oto yedek parça üzerine geniş çaplı, aküsünden rulmanına ve traktörüne kadar arayanın her ihtiyacını bulacağı bir sektörü yaratmıştı. Buna binaen Mut’ta Ticaret ve Sanayi Odası’nın kurulmasının sağlanması için canla başla çalışarak kurucu başkan unvanı ile hizmetine devam etmişti. Mut’un tarihi ve ulvi simgelerinden Lââl Paşa Camii’nin bakımsızlıktan yıkılmaya yüz tutmuş olmasına üzülerek tadilat ve onarımını bizzat kendisi yaptırmış, halısına varana kadar döşetmişti. Mut, Ermenek ve Gülnar yollarının keskin virajlı, dik rampalı kazalara sebep olan noktalarını tespit ederek düzeltilmesi için mühendislere proje hazırlatarak ve Ankara’ya kadar gitmek suretiyle resmi makamlara ileterek acı kazaların önüne geçmesi için çalışmıştı. Mut’ta tarımın gelişmesi için Göksu nehri ve diğer akarsulardan faydalanılması yönünde plastik borularla ve su motorlarıyla gecesini gündüzüne katarak çalışmış,kurak arazilerin sulanmasını sağlamıştı. 1974’te Kaymakamlık tarafından Kıbrıs Barış Harekâtı’nda ‘Kıbrıs’a Yardım Kampanyası Başkanı’ olarak seçilmiş, sabahlara kadar eve gelmeksizin Kıbrıs’a giden Mehmetçikleri karşılayarak onları misafir edip izzet ikramlarda bulunmuş ve Kıbrıs’a uğurlamıştı. İl Genel Meclisi olarak çalıştığı dönemde ise Mut’un önemli ihtiyaçlarından soğuk hava deposunun yapılması için çalışmış, onaylanınca çocuk gibi sevinmişti. Ömrü hep barış ve huzurun tesisine emek vermekle geçti. Anarşinin ve terör ortamının toplumu kavurduğu zamanlarda okul aile birliği başkanı olarak kardeşin kardeşe kırdırılmasının doğru olmadığını cesaretle sabırla öğrenci, öğretmen ve velilere anlatarak mücadelesini millet ve devleti koruyacak üslup ve yürekle gerçekleştirdi. Mut’u ve Mutluları çok sevdi, oğluna da Mutlu adını verdi.

Yüreklerimizdeki derin üzüntülerimizi paylaşan pandemi olmasına rağmen yanımızda yanı başımızda hep bizimle olan, cenazemize katılan, evimize kadar buyurup gelen; kayınbiraderim Ethem LATİFOĞLU ve evlatlarına,kardeşinin rahatsızlığı nedeniyle aramızda olamayan yeğenimiz Murat SÖZERİ‘ye, öğretmenlik görevi için geldiği Mut’ta evimizde kiracı olarak başlayan, terbiyesi ve yakınlığı ile oğlumuz olarak hayatımıza katılan, bizim Mersin’e taşınmamız sonrasında ailesinin yanına Nazilli’ye tayin isteyip dönen, annesi babasıyla birlikte Kuşadası’ndan kalkıp taziye ziyaretinde bulunan Kudret ŞARBAK‘a, ülkemizin her köşesinden çook uzaklardan telefonla hatırımızı defalarca soran, hatırımızı sayan akrabalarımıza, aile dostlarımıza, arkadaşlarımıza,komşularımıza, uzaklardaki yakınlarımıza sonsuz teşekkürler ediyoruz. Acılarımız çok ağırken yükümüzü paylaştınız sağ olun var olun. Bu kadar hatır kazandığımızı hissediyorduk ancak bu süreçte adeta yüreğimize şifa ile dokundunuz, ortak oldunuz hislerimize…

Bize güzel değerler bırakan çınarımız Mehmet Ali LATİFOĞLU: İyi insan olmak adına bize kazandırdığınız tüm güzellik, iyilik, zenginlik ve prensiplerin bilinciyle sevgi ve saygıyla Hakk’ın rahmetine sizi uğurladık. Mekânınız cennet ruhunuz şâd olsun.

Sıttıka LATİFOĞLU ve Ailesi

İlginizi çekebilir

Köy Seyirlik Turnesi Sona Erdi

Köy Seyirlik Turnesi Sona Erdi

Tema Tasarım | Osgaka.com