FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 6 Şubat 2018 989 Görüntüleme

YİBO’YA (Z) KÜTÜPHANE AÇILDI

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında; öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak, toplumsal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerini arttırmak, öğrenme ve araştırma becerilerini geliştirmek, öğrencileri suç ortamlarından uzak tutmak, verimli zaman geçirmelerini sağlamak, toplumsal farkındalık ve duyarlılıklarını geliştirmek, milli kimlik ve aidiyet duygularını geliştirmek, emniyet teşkilatı ile bölge insanı arasında diyaloğu arttırmak ve bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla, 81 ilimizde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen okullarda Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi uygulamaya konulmuştur.
Zenginleştirilmiş Kütüphaneler (Z Kütüphane); zeka oyunları, okuma ve dinleme materyallerinin bir arada bulunduğu, sesli ve elektronik kitaplar gibi alternatif okuma seçeneklerinden öğrencilerin faydalanabildiği, taşınılabilir raflarıyla, ahşap ve kumaş malzemelerle kaplanmış duvarlarıyla, estetik ve pedagojik açıdan uygun renkleriyle çocuklarda okuma alışkanlığı ve zevki uyandıran, onları kütüphaneye çekecek mekanlar şeklinde tasarlanmaktadır.
Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde yukarıdaki standartlarda oluşturulan Z Kütüphanelere aziz şehitlerimizin isimleri verilmiştir.
Mut İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ilçemizdeki Mareşal Fevzi Çakmak (YİBO) okuluna şehit polis memuru Süleyman Uzun’un ismiyle Z Kütüphane kurulumu gerçekleştirilerek öğrencilerin kullanımı için hizmete açılmıştır. Zengin bir kütüphaneye sahip olan (YİBO) okul öğrencileri Mut İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğine sevinçlerini teşekkür ederek belirttiler. Osman Çağlar

İlginizi çekebilir

En Güzel Bayram

En Güzel Bayram

Tema Tasarım | Osgaka.com