FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 19 Mart 2019 3116 Görüntüleme

BAŞKANDAN VEDA YEMEĞİ

Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, görevinin sona ermesine az bir süre kalma nedeniyle basın mensupları ve Mahalle Muhtarlarına veda yemeği düzenledi.

Bulutbey otelde düzenlenen veda yemeğine; Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, ilçedeki basın mensupları ve Mahalle Muhtarları katıldı. Tekrar aday gösterilmeyen MHP’li Başkan Yılmaz, “Çam sakızı çoban armağanı bütün Mahallelerimize hizmet ettik. Artık emlak büroma oturacağım. Bana düşen bir hizmet olursa buyurun gelin elimden geldiği kadar çözmeye devam edeceğim” dedi.
Veda yemeğinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Belediye Başkanlığı yaptığı bugüne kadar Mut halkına en iyi hizmeti sunmaya çalıştıklarını belirtti.
Başkan Yılmaz, “Başkan olarak beş yıl, siz Mahalle Muhtarları ile birlikte çalıştık. Beş yıllık birlikteliğimizin sonuna geldik. Gerçekten sizlerle çalışmak ve Mut halkına hizmet etmek benim şahsım, kurum arkadaşlarım ve partim adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Takdir ederseniz 31 Mart’ta bir yerel seçim var. Biz sadece Büyükşehir Belediye yasasıyla şahsım adına ilçe adına seviniyorum. Tecrübeli bir başkan seçti ilçe. Niye deseniz 178 yaşam alanını bilen, suyunu bilen, pınarını bilen, tarlasını, havuzunu, içme suyu deposunu bilen bir başkan olduğum için Mut Belediyesindeki bütün personellere öğretmenlik yaptık. Hem de öğreticilik yaptık. Şimdi parke diyorlar 20 yıl Selahattin Arslan ve 5 yıl Murat Orhan belediye başkanlığı yaptı. 25 yılda ilçeye döşenen parke 75 bin metrekare, sadece benim borçlu halde döşediğim 360 bin metrekare” dedi.
“Birileri konuşuyor; ama boş konuşuyor, yürekten konuşmuyor” diyen Yılmaz, şunları söyledi: “O parkeli sokaklardaki adamı ve anneyi konuştursun. Böyle çakal gibi çarşıdaki benden yanlış şeyler isteyenleri konuşturmasın. Bu belediyenin kuruşunu kimseye kaptırmadık kaptırmayacağız. Bugün kaptırmadık yarın da kaptırmayacağız, öbür günde kaptırmayacağız, sahip çıkacağız. Çünkü bu memlekette artık düzgün idareci ve düzgün hizmetin zamanı geldi de çoktan geçiyor değerli arkadaşlar. Bir ilçenin kırsalını köyünün sorununu bilen benden başka adam yok. Çok iddialıyım bu konuda. Avcılık var, haritacılık var, 2 dönem encümenlik var, Belediye Başkanlığı var. Eğer birçok muhtardan köyünü daha iyi bilmiyorsam namerdim. Çünkü muhtar kendi baktığını bilir, ben bütün muhalefetiyle baktığını bilirim. Onun için şimdiki Başkan adayına şunu diyeceğim. Başkanım ben görevimi bitirdim. Birçok hayallerim var, projelerim var. Tecrübemle, projelerimle, bildiklerimle fikir danışırsan emrindeyim. Yanında oturmayacağım; ama bana bir şey danışırsan bildiğim doğrularla emrindeyim, fikir vereceğim. Ama ben akıllıyım diyorsan da, yapacak bir şey yok, yolun açık olsun, diyeceğim. İnönü caddesindeki emlak büroma oturacağım. Çam sakızı çoban armağanı bütün Mahallelerimize hizmet ettik. Eksik var mıdır, vardır. Gerçekten mahallemize ilçemize yaptığınız hizmetlerden dolayı sizleri tebrik ediyorum Allah hepinizden razı olsun diyorum.”
Başkan Yılmaz konuşmanın ardından Muhtarlarla tek tek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Tema Tasarım | Osgaka.com