FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 23 Ocak 2019 627 Görüntüleme

BÜYÜKŞEHİR OCAK AYI MECLİSİ İKİNCİ KEZ TOPLANDI

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi 2019 Yılı Ocak Ayı Toplantısı’nın İkinci Birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Kerim Tufan başkanlığında toplandı.
Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantıda komisyon raporlarına ait 35, idare tekliflerine ait 3 olmak üzere toplam 38 madde görüşüldü.

Eğitimin niteliğini arttırmak için üniversitelerle protokol imzalanacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi, eğitimin niteliğini arttırmak, eğitimin hizmetlerini geliştirmek, yaygınlaştırmak amacıyla eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle ilgili üniversiteler ile protokol imzalanması ile ilgili rapor oy birliği ile onaylandı.

Kayıp Kaçak Oranı yüzde 38

Meclis sonunda MESKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından meclis üyelerine su kayıpları ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda Basınç Bölgeleri, Alt Ölçüm Bölgeleri, Debi, Basınç ve Klor Ölçümleri, Alt yapı çalışmaları, İçme Suyu Depo ve Pompa İstasyonlarının Yenilenmesi, Arıza Tespit Yöntemleri, Sayısallaştırma Çalışmaları, İçme Suyu Vanalarının Konumları, tüm verilerin toplandığı ve arşivlendiği Scada Sistemi (Merkezi Denetleme Kontrol ve Veri Toplama sistemi), su kaçaklarının nasıl bulunduğu gibi konularında bilgilendirme yapıldı.
Sunum sonunda Türkiye genelinde kayıp kaçak oranının yüzde 60’larda olduğu ifade edilirken, bu oranın Mersin’de yüzde 38 olduğu belirtilerek kayıp kaçak oranlarının azaltıldığı belirtildi. Son sistem arıza tespit ve müdahale yöntemleri ile kayıp kaçak oranlarını en aza indiren MESKİ, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Tema Tasarım | Osgaka.com