FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 27 Aralık 2019 1475 Görüntüleme

CHP’DE ATA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Biyolog ve İnşaat Teknikeri Erdoğan Ata, 4 Ocak’ta yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mut İlçe Kongresinde aday olduğunu açıkladı. Adaylık açıklamasında, yolun başında olduğunu söyleyen Ata, “Bana yardımcı olun, bu yolda beraber yürüyelim” dedi.

Geçtiğimiz günlerde delege seçimlerini tamamlayan CHP Mut İlçe Örgütü, 4 Ocak’ta İlçe Olağan Kongresini yapmaya hazırlanıyor. Daha önce Avukat Abdurrahman Günay ve Emekli Öğretmen Hayati Bağçalı’nın İlçe Başkanlığı için adaylık çalışmalarına başladığı CHP’de, Biyolog ve İnşaat Teknikeri Erdoğan Ata da yarışa girdi. Ata, Cuma günü (27 Aralık 2019) parti binası önünde düzenlenen toplantıda adaylığını açıkladı.

“YOLU BERABER YÜRÜYELİM”

CHP Mut İlçe Başkanı Duran Orhan ve partililerin katıldığı toplantıda adaylık açıklamasını yapan Erdoğan Ata, “Bir yola çıktım. Bütün deneyim ve birikimlerimden edindiğim sonuca göre, bu bitmeyen bir yolculuk. Ben bu yolun başındayım. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana yardımcı olun, bu yolda beraber yürüyelim” dedi.

“BENİ KİMSEYLE KIYASLAMAYIN”

Çalışmalarının devam ettiğini, üslubu ve nezaketinin saygı ve sevgi kuralları içerisinde devam edeceğini kaydeden Ata, “Beni asla ve asla hiç kimseyle kıyaslamayın. Benim kendimden büyük insanla münakaşa edecek, ne yaşım müsait, ne terbiyem müsait. Bunu böyle bilin. Bu yolda bana yardımcı olun” şeklinde konuştu.

“ÖNCELİĞİM, SORUN YARATAN DEĞİL ÇÖZEN BİR ANLAYIŞ”

CHP’nin ilçede, dışarıdan görünen dağınık ve kavgalı görüntüsünden biran önce sıyrılıp, birlik beraberlik içinde çalışmaları yürüterek, halkın beklediği hizmetleri sunmanın yollarını bulmanın birinci derecede önceliği olacağını hedefleri arasında gösteren Ata, şu görüşleri paylaştı: “Halkımızın sorunlarının tespiti ve çözümlenmesinde, partimizin bütün katmanlarını devreye sokarak; çoğulcu katılımcı bir anlayışla çalışmaları yürüteceğim. Partimizin temel ilkelerinden taviz vermeden sorun yaratan değil, sorun çözen bir yönetim anlayışını partide egemen kılmak yine önceliğim arasında yer alacaktır.”

ERDOĞAN ATA KİMDİR?

Biyolog ve İnşaat Teknikeri Erdoğan Ata, 1976 Mut doğumlu. İlköğretimini Mut Şehit Sedat Damburacı okulunda, ortaöğretimini Silifke Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümünde tamamladı. 3 Yükseköğretim kurumunu bitiren Ata, Diyarbakır Dicle Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü, yine aynı fakültenin Pedagojik Formasyon Bölümü ve Selçuk Üniversitesi Taşucu Meslek Yüksekokulu İnşaat Teknikerliği bölümlerinden mezun oldu. 2000’li yıllarda İstanbul’da kısa dönem askerliğini yapan Ata, 1998-1999 yılları arasında Mut Çampınar İlkokulunda Vekil Öğretmenlik, 2000-2003 yılları arasında Mut Devlet Hastanesi Laboratuvarında Biyolog olarak görev yaptı. 2003-2013 yılları arasında Mut Deveci Mahallesi Büyükbaş Hayvan Üretim Çiftliğinde çalışan Ata, 2008’den bu yana aile firması Ata Mühendislik ve Müteahhitlik’te, müteahhitlik ve taahhüt işleri yapmakta. Hobileri arasında voleybol ve masa tenisi bulunan Erdoğan Ata, bekar olarak yaşamını sürdürmekte.

Tema Tasarım | Osgaka.com