FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 30 Ocak 2019 2389 Görüntüleme

CHP’NİN ADAYI MEHMET SAYDAM

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Mut Belediye Başkan Adayı Mehmet Saydam oldu.

Mut’ta Cumhur İttifakı ve İyi Parti’nin Belediye Başkan Adaylarını açıklamasının ardından gözler CHP’ye çevrilmişti. CHP’de de Mut Belediye Başkan Adayının ismi, 27 Ocak pazar günü netleşti. CHP Genel Merkezinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK’da belediye başkan adayları belirlendi ve belirlenen isimler partinin en üst karar organı PM’ye sunuldu. PM’den onay alan belediye başkan adayları arasında Mut adayı olarak Mehmet Saydam açıklandı. Mehmet Saydam Mut’ta Belediye Başkan adayı olarak yarışacak. Saydam, geçen yıl yapılan 24 Haziran seçimlerinde CHP Mersin Milletvekili Adayı olarak 5’inci sırada yarışmış ancak seçilememişti.
Mehmet Saydam, CHP Mut Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmasının ardından ilk mesajını sosyal medyadan paylaştı.

“MUT’U YAŞANIR KILMAYA GELİYORUM.”

Mut kamuoyuyla paylaştığı mesajında, “Söz veriyorum; kavgaya, çatışmaya, husumete gelmiyorum. Tam tersine kardeşliğimizi pekiştirmeye, Mut’umuzu yaşanır kılmaya, huzurlu ve sağlıklı bir ilçe haline getirmeye geliyorum” dedi.

“Ötekileştirmeyeceğim. Sevgi Ekip Sevgi Biçeceğim.”

CHP’nin Mut Belediye Başkan Adayı Saydam, şunları kaydetti: “1 Nisan’da yeni bir sabaha uyandığımızda, Mersin’in incisi Mut’ta huzur hakim olmaya başlayacaktır. Çünkü ben ötekileştirici ve dışlayıcı dilden uzak duracağım. Sevgi ekip sevgi biçeceğim. Hiçbir ayırım yapmadan 65 bin Mut’luyla birlikte bu ilçeyi kardeşçe kucaklayıp ileriye taşıyacağım. İşte bundan dolayıdır ki ben 31 Mart akşamı seçimi kazandığımda kendimi asla zafer kazanmış olarak saymayacağım, bu savaş değil ki ne zaferi, kime karşı zafer, demokrasilerde kaybeden olmaz. Ben bu seçimi, bu galibiyeti Mut halkının bana 5 yıl için verdiği görev yetkisi olarak görüyorum. Oy veren vermeyen bütün Mutlulara adil ve eşit hizmet etmeyi bir görev sayacağım. Kim olursa olsun karşımızdakini herhangi bir partinin taraftarı olarak değil, bütün kimliklerden bağımsız sadece ve sadece insan olarak göreceğim. Kim olursa olsun taşıdığı hiçbir sıfat herhangi birini veya bir grubu öncelikli yapmayacaktır. Saygılarımla.”
CHP’nin Mut Belediye Başkan Adayı da açıklandıktan sonra, başkanlık yarışı MHP (ittifak) adayı Volkan Şeker, İYİ Parti adayı Murat Orhan ve CHP adayı Mehmet Saydam arasında geçecek.

MEHMET SAYDAM KİMDİR?

Mehmet Saydam, 1967 yılında Mut – Demirkapı Köyü’nde doğdu. İlkokulu 1977’de köyünde bitirdi. 1980’de Mut Ortaokulu’ndan, 1983’de Mut Lisesi’nden mezun oldu. 1985’de Dicle Üniversitesi Siirt Eğitim Yüksekokulu’ndan mezun oldu.
1986 yılında Rize – Çayeli İlçesi’nde sınıf öğretmeni olarak göreve başladı. 1988 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Makina Mühendisliği Akşam Öğretim Bölümü’nü kazandı. Sivas’a atamasını yaptırarak gündüz öğretmenliğe devam ederken akşam da öğrenciliğini sürdürdü ve 1993 yılında Makina Mühendisliği bölümünü başarıyla bitirdi.
Farklı illerde 7 yıl öğretmenlik, Milli Eğitim Bakanlığı İl Milli Eğitim Müdürlüklerinde 16 yıl kontrol mühendisliği yaptı. 1994 – 1995 yıllarında İzmir ve Erzurum’da vatani görevini yerine getirdi. 2009 yılında kendi isteğiyle memuriyetten ayrıldı ve Mersin’de “Saydam Mühendislik” adı altında kendi firmasını kurdu ve halen inşaat sektöründe iş hayatına devam etmektedir.
2010 – 2015 yılları arasında iki dönem kongrede seçilerek 5 yıl CHP Mut İlçe Başkanlığı yaptı.
Saydam, 2015 yılında Mersin’de milletvekili sıralamasının belirlenmesi için yapılan ön seçimde 37 aday adayı arasından milletvekilliği için ilk kez baş vurduğu halde 11’nci sırada yer alma başarısını göstermişti.
Diğer yandan Saydam, geçen yıl yapılan 24 Haziran seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Mersin Milletvekili Adayı olarak 5’inci sırada yarıştı ancak seçilemedi.
Eşi sınıf öğretmeni olarak çalışan Mehmet Saydam 2 erkek ve 1 kız çocuğu babasıdır.

Tema Tasarım | Osgaka.com