FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 5 Şubat 2019 1729 Görüntüleme

DEVRİM ŞİMŞEK TKP’DEN ADAY

Devrim Şimşek, Türkiye Komünist Partisi’nden (TKP) Mut Belediye Başkanı Adayı olduğunu açıkladı.
Ovacık deneyimini Mut’a taşımak için aday olduğunu belirten Şimşek, “Mut Demokratik Halk Dayanışması olarak TKP’den Mut Belediye Başkanı adayıyım. Bu süreçte beklediğimizden çok daha fazla destek gördük, destek olan bütün dostlarıma buradan teşekkür ederim. Özellikle Ovacık Belediye Başkanı Dersim Tunceli Belediye Başkanı Adayı Fatih Maçoğlu’na hem gelip bir iki günde olsa çalışmalarımıza katılacağından ve sürece katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Söz, yetki, karar Mut halkına! Bir Ovacık değil bin Ovacık!” dedi.
Mut Demokratik Halk Dayanışması olarak TKP’den Mut Belediye Başkan Adayı olan Devrim Şimşek, adaylık gerekçelerini şu şekilde sıraladı:

OVACIK DENEYİMİNİ MUT’A TAŞIYALIM

“Çürümüş siyasetlerden, belediye başkanı adaylığı için onlarca takla atan adaylardan bıktınız mı? Kimin nereye oy vereceği belli olmayan Mut siyasetinden bıktınız mı? Ankara’nın adaylarından bıktınız mı? Sizin söz sahibi olacağınız bir belediye mi istiyorsunuz? Bu soruların birine bile evet diyorsanız, bizimle birlikte olun. Ovacık deneyimini Mut’a taşıyalım.”

OVACIK DENEYİMİNİ ANLATABİLİRİZ, ÖĞRETEBİLİRİZ, YAPABİLİRİZ

“Bizim diğer düzen partileri gibi teşkilatlarımız yok, bizi destekleyen insanlara ulaşmada sorunlar yaşayabiliyoruz, buradan çağrımızdır bizimle birlikte söz, yetki, karar halka diyen dostların desteklerini bekliyoruz, yasal süreci tamamlamak için Belediye Meclis üyesi listesi hazırlamız gerekiyor, bu konuda sıkıntımız yok ama bizim görüşümüz listenin kadın ağırlıklı olması, kadın arkadaşlardan listemizde olması, gönüllülük esaslı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ovacık deneyimini anlatabiliriz, öğretebiliriz, yapabiliriz.”

ÖNEMLİ OLAN BAŞARMAK DEĞİL, BAŞARMAK İÇİN NE YAPTIĞINDIR

“Fatsa’da Terzi Fikri’den, Ovacık’ta Komünist Başkan Fatih Maçoğlun’dan aldığımız emekçilerin, ezilenlerin, yoksulların, yani bizlerin devrimci, halkçı, yerel yönetim anlayışını Mut’a taşımayı düşünüyoruz. Bu konuda söz söylemek isteyen dostlarımızın hepsine ulaşamadığımız için buradan çağrı yapıyoruz. Ben yapacağım değil, biz yapacağız diyenler, söz, yetki, karar Mut halkına diyeceklerle bir araya gelmek istiyoruz. Önemli olan başarmak değil, başarmak için ne yaptığındır.”

DEVRİM ŞİMŞEK KİMDİR

1981 doğumlu olan ve Kravga’da çiftçilik yapan Devrim Şimşek, Aysel Mertoğlu Şimşek ile evlidir. Mersin Üniversitesi Mut Meslek Yüksek Okulu mezunu olan Şimşek, aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümü okumaktadır.

İlginizi çekebilir

EN BÜYÜK DEVRİM

EN BÜYÜK DEVRİM

Tema Tasarım | Osgaka.com