FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 18 Eylül 2018 1113 Görüntüleme

ERGENEKON MAHALLESİ’NİN KANALİZASYON İHTİYACI GİDERİLDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Tarsus ilçesine bağlı Ergenekon mahallesi yeni yerleşim alanına kanalizasyon sorununa yönelik 1. Etap Kanalizasyon Şebeke hattı döşeme çalışmalarını tamamladı.
MESKİ Genel Müdürlüğü, Mersin’in 13 ilçesindeki mahallelerin altyapı ihtiyaçlarına hızla cevap veriyor. Ergenekon Mahallesi yeni yerleşim binaların kanalizasyon şebeke hattı ihtiyacını gidermek için yürütülen çalışmalar kapsamında; yaklaşık 5 bin 601 metre kanalizasyon hattı döşenirken, muayene ve parsel bacalarının yapımı tamamlandı. Mahallede yeni açılan sokaklarda sağlıklı altyapı temin edilmek üzere yapılan kanalizasyon hattı ile vatandaşların altyapı konusunda sıkıntı yaşamalarının önüne geçildi.
Ergenekon Mahallesinde yeni yapılaşmanın yer aldığı bölgeye kanalizasyon hizmetini kazandırarak çevre ve toplum sağlığını korumayı hedeflediklerini belirten Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Bizler Mersin’in alt yapı sorunlarını biliyoruz. Bu sorunların çözümü noktasında öncelik sırasına göre çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda Ergenekon Mahallesinin 1. Etap Kanalizasyon çalışmaları kapsamında; yeni yapılan konutların kanalizasyon ihtiyaçlarını gidermek için yürüttüğümüz kanalizasyon şebekesi döşeme çalışmalarını tamamladık. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Yakın zamanda 2. Etap kanalizasyon şebeke hattı döşeme çalışmalarına da başlayacağız. Mersin genelinde mahallelerimizde yürüttüğümüz kanalizasyon şebeke çalışmalarımız planlandığı şekliyle devam ediyor. Çevre ve toplum sağlığı için kanalizasyon şebekesi ile pis suyun yerleşim alanından uzaklaştırılması, atık sudan kaynaklanan çevresel etkilerin bertaraf edilmesi çok önemli. Tüm ilçelerimizde olduğu gibi Tarsus ilçemizde yürüttüğümüz kanalizasyon şebeke çalışmalarımız belirli bir program dahilinde devam edecektir” dedi.
“Başkanımızın Hizmetlerini izlemeye devam ediyoruz”
MESKİ sayesinde artık kanalizasyon sıkıntısı çekmeyeceklerini ifade eden Ergenekon Mahalle Muhtarı Yunus Anacık “Mahallemizin Konak semti diye bilinen kısmında yaklaşık üç bin insanımız yaşıyor. Bu bölgenin daha önce kanalizasyon hattı yoktu. Yaptığımız müracaatlar sonucu kısa bir sürede MESKİ tarafından kanalizasyon hattı yapılarak vatandaşlarımızın kanalizasyon sorunu çözülmüştür. Hizmetlerinden dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a ve MESKİ yetkililerine çok teşekkür ederim.” dedi.
‘Temiz ve sağlıklı bir çevreye kavuştuk’
Mahalle Sakinleri’nden Hülya Şener, “Mahallelerinde kanalizasyon sistemi olmadığından kokudan ve çevre kirliliğinden rahatsızlık duyuyorduk. Kanalizasyon şebekesine binalarımızın bağlanması ile birlikte çevre kirliliğinden kokulardan kurtulduk. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.
Kamuran Bozdağ isimli vatandaş ise, “Ergenekon Mahallesi Tarsus’un yeni yerleşim mahallesidir. Yaklaşık iki yıldır kanalizasyon şebekesi eksikliği hissediyorduk. Fosseptik kullanıyorduk. Günde en az üç kez MESKİ vidanjörleri fosseptik çekimine gelmekteydi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımıza müracaat ettik. Sağolsunlar kanalizasyon sorunumuzun çözümü proje çalışmaları gerçekleştirerek kanalizasyon sorunumuzu ortadan kaldırdılar. Kötü kokulardan ve çevre kirliliğinden kurtulduk. Çocuklarımızın sağlık sorunları yaşamasının önüne geçildi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz ve MESKİ yetkililerine çok teşekkür ediyoruz ellerine ve emeklerine sağlık diyorum.” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

Tema Tasarım | Osgaka.com