FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 27 Nisan 2021 62 Görüntüleme

Hacınuhlu’da ahır ve ambar yangını

Mut’ta bir ahır ve ambarda çıkan yangında, ahır ve ambar tamamen yanarak kül oldu. Meydana gelen ahır ve ambar yangınında, ahır içerisinde bulunan küçükbaş hayvanlar son anda kurtarıldı.
Yangın, ilçeye bağlı Hacınuhlu Mahallesi Gedik mevkiindeki Zekeriya Keskin’e ait ahır ve ambarda meydana geldi. Bilinmeyen nedenden dolayı çıkan yangına, çevredekilerin haber vermesi üzerine Mersin Büyükşehir Mut Grup Birliği itfaiye ekipleri olay yerine gelerek müdahale etti. Ahırda bulunan küçükbaş hayvanlar yanmaktan kurtarılırken, 5 adet küçükbaş hayvan ise hafif yanıklarla kurtarıldı.
Can kaybının olmadığı yangın 6 saat süren çalışma sonucu tamamen söndürüldü.
Ahır ve Ambar yangını devam ederken, yine Hacınuhlu Mahallesinde Ali Kestel’e ait bahçe yangını ise kısa sürede söndürüldü.
Hacınuhlu Mahallesinde meydana gelen yangın üzerine, Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, olay yerinde incelemelerde bulundu. Başkan Şeker, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Hacınuhlu Mahallemizden Zekeriya Keskin abimizin; evi, ambarı ve ahırında çıkan yangın sonucu büyük hasar oluşmuştur. Zekeriya abimize ve ailesine büyük geçmiş olsun, her daim yanlarındayız. Rabbim her türlü felaketten bizleri korusun” dedi.
HABER: ALİ ÇAĞLAR
KAYNAK: HASAN ÇETİN

Tema Tasarım | Osgaka.com