FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 7 Temmuz 2020 136 Görüntüleme

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük’ten Mersin’e Ziyaret

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Mersin’e geldi. Mersin’de Mersin Valiliğini ziyaret eden Yusuf Büyük, burada düzenlenen toplantıya katıldı. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Büyük, Mersindeki temasları kapsamında, Mersin Olgunlaşma Enstitüsü ve Halk Eğitim Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
İlk olarak Mersin Valiliğini ziyaret eden MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük, bu ziyaretinin ardından Suphi Öner Öğretmenevinde Birim Amirleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ve Mersin Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü ile bir toplantı gerçekleştirdi.
Genel Müdür Yusuf Büyük toplantıda; Halk Eğitim Merkezleri ve Olgunlaşma Enstitülerinin, Covid-19 salgını sürecinde gönüllü öğretmen ve usta öğreticileriyle birlikte maske üretimi hususunda önemli bir sorumluluk üstlendiğini, bu suretle ilgili kurumların gerek sağlık çalışanlarına gerekse eğitim camiasına önemli katkılar sunduğunu ifade etti.
Önümüzdeki günlerde, 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında hayat boyu öğrenme programlarına yönelik nitelik ve erişimin artırılmaya devam edeceğini belirten Yusuf Büyük; “Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesindeki hizmetler milletimize doğrudan ulaştı. Türkiye’nin 81 ilinde vatandaşların ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda, halk eğitim merkezleri aracılığıyla açılan kurslarda, yediden yetmişe tüm vatandaşlarımıza hizmet götürmenin mutluluğunu yaşadık” dedi. Büyük, tüm müdürlere başarı ve kolaylıklar diledi.

MERSİN OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNE ZİYARET

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük, Mersin Olgunlaşma Enstitüsünü ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
Kurum hakkında bilgi alan Genel Müdür Büyük, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Büyük, atölyeleri ve derslikleri gezerek, eğitim ve üretim alanlarını yerinde inceledi. Kurum personeli ve usta öğreticilerle kısa bir toplantı geçekleştiren Büyük; tüm dünyanın maske konusunda sıkıntı yaşadığı salgın sürecinde, gönüllülük esasıyla maske üretimi yaparak, büyük bir hizmete imza atan usta öğreticilere fedakârlıklarından dolayı teşekkür etti.

HALK EĞİTİM MERKEZİNE ZİYARET

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük, Mersin’deki temasları kapsamında Toroslar Halk Eğitim Merkezini de ziyaret etti.
Atölye ve derslikleri gezerek eğitim ve üretim alanlarını yerinde inceleyen Büyük; salgın

süreci boyunca Bakanlığa bağlı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü kurumlarında, tamamen yerli imkânlarla maske, siperlik ve dezenfektan üretimine dayalı çalışmaların yoğun bir şekilde yürütüldüğünü ifade etti. Büyük, Millî Eğitim Bakanlığının bu süreçte, hem vatandaşların hem de kurumların ihtiyaç duyduğu maske, dezenfektan, siperlik gibi malzemelerin üretimi hususunda üzerine düşeni yaptığını söyledi. Bu süreçte öğretmenlerin ve usta öğreticilerin gönüllülük esasıyla fedakârca görev aldıklarını belirten Genel Müdür Büyük; ülkemizin bu konuda başka hiçbir ülkenin desteğine ihtiyaç duymadığını, hatta bu çalışmalar sayesinde başka ülkelere yardım elini de uzattığını ifade etti ve bundan dolayı kendileriyle gurur duyduğunu belirtti.
Halk eğitim merkezlerinde kursiyerlerle bir süre sohbet eden MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük; tüm vatandaşları halk eğitim merkezlerindeki kurslara davet ederek, kurum çalışanlarına tek tek teşekkür etti.

Tema Tasarım | Osgaka.com