FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 1 Nisan 2024 21 Görüntüleme

Kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için “MUHTEŞEM GATSBY” Balesi MDOB Sahnesinde

Mersin Devlet Opera ve Balesinin büyük beğeni toplayan ve biletleri önceki gösterimlerinde de günler öncesinden tükenen “Muhteşem Gatsby” 2 Nisan 2024 Salı saat 20:30’da Opera Sahnesi’nde izleyiciyle buluşacak.
20. yüzyılın en önemli yazarlarından F. Scott Fitzgerald’ın baş yapıtı olan “Muhteşem Gatsby”de gizemli genç milyoner JayGatsby ile saplantılı şekilde aşık olduğu Daisy Buchanan arasında geçen olaylar, bir başka roman karakterinin gözünden (NickCarraway) anlatılır. Romandaki aşk temasının ekseninde “Caz Devri” tasvir edilmektedir. Eser edebiyat dünyasının klasikleri arasında yer almakla kalmamış, bir çok kez beyaz perdeye ve sanatın diğer alanlarına uyarlanarak da herkes tarafından bilinen bir üne kavuşmuştur.
Muhteşem Gatsby, bale uyarlaması ile Mersin Devlet Opera ve Balesi’nde hayat buluyor. G. Gershwin’in harika müzikleri, jazz solistinin vokal tınıları, jazz piyanistinin virtüözite isteyen yorumları, neo-klasik jazz adımlarının stilize edildiği koreografisi ve “Jazz Devri” döneminin yansıtıldığı dekor ve kostümleriyle heyecanlı, sürükleyici bir teatral anlatıma kavuşan “Muhteşem Gatsby”, bale olarak Mersin’de sahnelenecek.
Koreografisi ve librettosu ödüllü koreograflarımız A.Volkan Ersoy ile G. Armağan Davran’a ait olan “Muhteşem Gatsby” balesinin müzik düzenlemeleri Aytuğ Ülgen tarafından yapıldı. Eserin orkestra şefi Aytuğ Ülgen olacak.
Dekor tasarımı Özgür Usta’ya , kostüm tasarımı Nursun Ünlü’ye ve ışık tasarımı Tarı Deniz’e ait olan “Muhteşem Gatsby” balesi, 2 Nisan 2024 Salı saat 20:30’da Opera Sahnesi’nde gerçekleşecek, biletler Opera Gişesinden, www.biletinial.com adresinden ve Sanatcepte uygulamasından temin edilebilir.

Tema Tasarım | Osgaka.com