FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 15 Haziran 2021 96 Görüntüleme

Kan Bağışı Kampanyasına Büyük Destek

Mut Kaymakamlığı, Mut Belediyesi ve Kızılay Mut Şubesi’nce ortaklaşa Kan Bağış Kampanyası düzenlendi. Karacaoğlan Çınaraltı Parkı’nda düzenlenen kampanyaya yurttaşlar büyük ilgi gösterdi.
“Kan Ver, Hayat Kurtar, Sağlıklı Yaşa” sloganıyla düzenlenen kan bağışı kampanyasına, Mut Kaymakamı Fatih Erdoğan, Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, belediye meclis üyeleri, daire amirleri, oda başkanları ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri de kan bağışında bulunarak destek verdi.
Kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğunu anımsatan Belediye Başkanı Volkan Şeker, “Bilindiği gibi tüm dünya zorlu bir süreçten geçiyor. Ülkemizde de kan stoklarının azaldığı yönünde sık sık açıklamalar yapılıyor. Biz, Kaymakam ve personelimle beraber bu çağrılara duyarsız kalmayarak kan bağışında bulunduk. Yaklaşık 1 saat süren bir işlem ile bir kişiye yararımız dokunabiliyorsa ne mutlu bize” dedi. Başkan Şeker, tüm yurttaşları kan bağışında bulunmaya davet etti.
Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan ve binlerce kişinin hayatına mal olan Koronavirüs yaşamı olumsuz etkilemeye devam ederken; pandemi sürecinde azalan kan bağışlarına karşı Türk Kızılay Kan Bağışı Merkezi, il ve ilçeler genelinde sık sık kan bağışı kampanyaları düzenliyor.

HABER: DOĞAN KURTULUŞ
KAYNAK: HASAN ÇETİN

Tema Tasarım | Osgaka.com