FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 23 Ocak 2019 687 Görüntüleme

KAYHAN İSTİFA ETTİ

İYİ Parti Mut Kurucu İlçe Başkanı ve Mut Belediye Başkan Aday Adayı Muhammet Kayhan, partisinden istifa ettiğini ve aday adaylığını geri çektiğini duyurdu.

İYİ Parti Mut Kurucu İlçe Başkanı ve Mut Belediye Başkan Aday Adayı Muhammet Kayhan adaylıktan çekildi. Partisinden istifa ettiğini ve aday adaylığını geri çektiğini sosyal medya hesabından duyuran Kahyan, partisinden aday gösterilmez ise İYİ Partiden aday olmayı düşünen bir kişinin manüpilasyonlar ve sözde anket çalışmaları ile öne çıkarılmasından duyduğu rahatsızlığın bu kararı almasında etkili olduğunu söyledi. Kayhan; “Daha düne kadar genel başkanıma hakaretler eden, bizleri akıl almaz iftiralar ile suçlayıp karalayanlar, 24 haziran gecesi partimin balkonu altında göbek atıp, alay edip küfredenler bugün kendi partilerinden aday olamadıkları için partimi bir araç olarak kullanılıp atılacak bir meta olarak görerek partimden aday ediliyorlar. Eğer düşünülen bu isim en baştan beri partimde aday adayı olarak demokratik bir süreçte yarış içinde olmuş olsaydı süreci en sonuna kadar bekler takip eder ve alınan kararlara saygı duyardım. Ama başka bir partiden aday adaylığını açıklayan bir şahıs henüz partimin üyesi ve aday adayı bile değilken böylesi adaletsiz bir yarış içinde olamam” ifadelerini kullandı.

“İLKESİZ BİR ZAFER YERİNE İLKELİ BİR MAĞLUBİYETİ TERCİH EDERİM.”

Partilerinin kuruluşu esnasında sarf edilen emeklerin ve bu güne kadar yapılan çalışmaların hakkaniyet ölçüsünde değer bulmamış olmasının kendisini yaraladığını anlatan Kayhan şunları kaydetti: “Partimizin kuruluşu esnasında daha önceki dönemlerde mensubu olduğumuz siyasi partinin uygulamalarından duyduğumuz rahatsızlıkları bir daha yaşamayacağımız ümidi ve sözleriyle yola çıkmıştık. Ama gelinen noktada öğrendiğimiz şey hiçbir şeyin değişmediğidir. Sadece seçim kazanabilme odaklı, inançlarımı değil sonuçları düşünerek siyaset yapacak olsaydım yıllardır seçim kaybetmeden, kazanarak devam eden bir iktidar partisi var ve orada siyaset yapardım. İlkesiz bir zafer yerine ilkeli bir mağlubiyeti tercih etme onuruyla hareket ediyorum. Yola çıktıklarını yolda bulduklarıyla değişen bir siyasi anlayışın parçası olamam. Mut kamuoyu şunu bilsin ki bu ismin adaylığı konusu benim dışımda gelişmiş ve şekillenmiştir. Ben bu oyunun içinde değilim. Şimdi belli bazı çevreler hakkımızda bir algı operasyonu pazarlayacaklar ve sahneye süreceklerdir. Umurumda bile olmayacağını bilmelerini isterim. Çünkü geçimini siyasetten kazanan bir haramzade değilim. Bu yüzden de siyasetten bir beklentim dün olmadığı gibi yarında olmayacak. Beklentisi olanlar düşünsünler. Bu düşüncelerle hem kurucusu olduğum İYİ Parti üyeliğinden istifa ettiğimi, hem de belediye başkan aday adaylığı başvurumu geri çektiğimi bildiririm.”

Öte yandan İYİ Parti’den yapılan açıklamada; Aydıncık Belediye Başkan Adayı olarak İrfan Şahin, Bozyazı Sezai Hasdeniz, Silifke Özer Özel, Erdemli Serdar Arslan, Çamlıyayla Mehmet Fatih Sofu olarak açıklanırken, Mut adayının ismi henüz açıklanmadı.

Tema Tasarım | Osgaka.com