FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 26 Haziran 2019 928 Görüntüleme

Kimsesiz vatandaşın cenazesine Belediye sahip çıktı

Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde vefat eden Ayşe Tur (54) isimli fakir vatandaşa Mut Belediyesi sahip çıktı.
Mersin’in Mut ilçesi Kelceköy Mahallesinde engelli oğluyla birlikte fakir ve yoksul bir hayat sürdüren Ayşe Tur, kanser hastalığına yakalanmış, tedavi için Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılmıştı. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hastalığına yenik düşen Ayşe Tur aynı hastanede hayatını kaybetti.
Fakir olan Ayşe Tur’un tüm cenaze masraflarını karşılayan Mut Belediyesi, Kelceköy Mahalle camiinde kılınan cenaze namazından sonra mahalle sakinlerinin de katılımıyla Kelceköy mezarlığında defnedildi.
Cenazeye katılan Mut Belediye başkanı Volkan Şeker, “Kelceköy Mahallemizde engelli oğluyla birlikte harabe bir evde fakir yaşam sürdüren Ayşe Tur isimli vatandaşımızı kanser hastalığından dolayı tedavi için Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine gönderdik. Maalesef tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Bizde Mut Belediyesi olarak cenaze masraflarını karşılayarak Kelceköy Mahalle mezarlığına defnettik. Belediye olarak görevimizi yaptık” dedi.

İlginizi çekebilir

HIRSIZLARA GEÇİT YOK

HIRSIZLARA GEÇİT YOK

Tema Tasarım | Osgaka.com