FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber, Siyaset 19 Mart 2019 1811 Görüntüleme

MAÇOĞLU MUT’TA

Ovacık’ın Komünist Belediye Başkanı ve Tunceli Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Maçoğlu, TKP Mut Belediye Başkan Adayı Devrim Şimşek’e destek vermek için Mut’a geldi.

Vatandaşlar komünist başkan Maçoğlu’na yoğun ilgi gösterdi ve onunla bol bol selfie (özçekim) çekti.
Güne Kravga’da sıkma ve börek atarak başlayan Komünist Başkan Maçoğlu, daha sonra Göksu Mahallesinde bir kahve toplantısı yaptı. Başkan Maçoğlu burada yaptığı toplantıda, sade bir dille konuşarak, “Farklı bir yönetim anlayışı ile Ovacık’ta nasıl başarı yakalamışsak, Mut’ta da bunu Devrim Şimşek’le birlikte pekala yapabiliriz” dedi. Maçoğlu, TKP Mut Belediye Başkan Adayı Devrim Şimşek’e destek istedi.
Ovacık Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu Karacaoğlan Çınaraltı Parkı üstünde Mut Demokratik Halk Dayanışması, TKP seçim bürosu açılışına katıldı. Mut’luların yoğun ilgi gösterdiği açılışta, Maçoğlu geçmişte Karaman’da görev yaptığını dolayısı ile yöreyi bildiğini söyledikten sonra yerel yönetim ve alternatif belediyecilik olarak Ovacık modelinden bahsetti.
TKP Mut Belediye Başkan Adayı Devrim Şimşek ise alternatif belediyecilik anlayışlarına vurgu yaptı. Devrim Şimşek Mut Demokratik Halk Dayanışması, TKP seçim bürosu açılışına katılan herkese teşekkür ederek, “İki seçenek var, biri rantçı, müteahhit Belediyecilik; diğeri emekçilerin, çiftçilerin, üreticilerin seçeneği. Mut tercihini yapacak, güçlü görünenin yanında ya da haklı olanın yanında olacak” dedi.
Mut köylüleriyle birlikte Fatih Mehmet Maçoğlu’nun katılımıyla kooperatifçilik üzerine yapılan söyleşinin ardından, Mut’ta faaliyet gösteren kooperatifler ile de bir görüştürme gerçekleştirildi.

Tema Tasarım | Osgaka.com