FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Spor 5 Aralık 2018 1189 Görüntüleme

MİY HER ŞEYE RAĞMEN KAZANDI

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 5. Grupta mücadele eden takımımız Mut İdman Yurdu Belediye Spor hafta sonunda Adana Vefa 01 Spor ile Mut Şehir Stadında yaptığı karşılaşmayı 1-0 kazandı.

Kriz ve maddi zorluklarla boğuşmasına ve hafta içi futbolcuların antrenmana çıkmamasına rağmen ilçemiz takımı Mut İdman Yurdu Belediye Spor (MİY) kendi sahasında ağırladığı Adana Vefa 01 Sporu ilk yarının 5. dakikasında Özcan’ın kaydettiği golle geçti. İkinci yarıda gol sesi çıkmaması üzerine takımımız maçı 1-0 kazandı.

MÜCADELEMİZ ÜST DÜZEYDEYDİ

Mut İdman Yurdu Belediye Spor Teknik Direktörü Okan Kopan 1-0 kazandıkları maçın ardından gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.
Kopan yaptığı açıklamada: “Bir haftadır antrenmanlara çıkmayan oyuncularım bugün haklı davalarını galibiyet ile değerlendirmeyi bildiler. Mücadelemiz üst düzeydi, yakaladığımız pozisyonları değerlendirebilseydik çok daha farklı bir sonuç elde edebilirdik” dedi.

BU ÇOCUKLAR MUT’A EMANET

Yaşadığımız ekonomik sıkıntılar had safhada, buna rağmen oyuncularım gereken mücadelelerini gösteriyorlar. Ancak bazı insanlar bu olaya taraf olmayı seçiyorlar. Bu çok cahilce bir yaklaşım. Aslında bu çocukların Mut ilçemizi temsil ettikleri ve aynı zamanda ailelerinin bizlere, yani Mut halkına birer emanetleri oldukları, gurbetlere hepsinin ailelerini bırakarak ekmek kazanmaya geldikleri nasıl gözardı ediliyor aklım mantığım almıyor. Her zaman bahsettiğim gibi futbolda siyasetin ya da takım üzerinden siyaset yapanların yeri yok. Bu takım bütün bir ilçenin takımı ve hangi partili olduğunuz değil, ilçeyi sevdiğinizle alakalı bir olgu. Tüm Mut insanlarını gücü yettiğince takıma destek olmaya ve ailelerinin bize emanet ettiği futbolcularımıza sahip çıkmaya davet ediyorum. Sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
14 takımın yarıştığı ve grup liderliğini 26 puanla 68 Aksaray Belediye Sporun sürdürdüğü Bölgesel Amatör Lig (BAL) 5. Grupta Mut İdman Yurdu Belediye Spor 18 puanla 5’ci sıraya yerleşti. Yaptığı 11 karşılaşmada 5 mağlubiyet ve 6 galibiyeti bulunan takımımız bu hafta sonu 3 puanla alt sıralarda bulunan Kadirli Demirspor ile Mut İlçe Stadı’nda karşılaşacak.

Tema Tasarım | Osgaka.com