FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Haber 23 Kasım 2021 162 Görüntüleme

Mut Çıtlık Doğa Gezginleri Zeyne’de

Salgın nedeniyle uzunca bir süredir ara verdiği doğa yürüyüşlerine geçtiğimiz ay yeniden başlayan Mut Çıtlık Doğa Gezginleri’nin (ÇIDOG) bu ayki durağı, Gülnar’ın Zeyne Mahallesi oldu. Hafta sonunda Karakaya, Zeyne ve Şarlak doğa yürüyüşü gerçekleştiren Mut ÇIDOG, doyumsuz sonbahar manzaraları ve renkleri eşliğinde yaklaşık 10 km yürüdü. Gerçekleştirilen doğa yürüyüşüne, çok sayıda doğa gezgini katıldı.
Mut’ta doğa yürüyüşü geleneğini başlatan Mut ÇIDOG, 107. etkinliğini gerçekleştirdi. Her ay bir veya iki doğa yürüyüşü, gezi ve etkinlik gerçekleştiren Mut ÇIDOG, Covid-19 salgını nedeniyle uzunca bir süre ara verdiği doğa yürüyüşlerine yeniden başlarken; bu ayki durak, Gülnar’ın Zeyne Mahallesi oldu. Hafta sonunda gerçekleştirilen etkinlikte Mut ÇIDOG üyeleri, Karakaya mevkiinden Zeyne’ye, Şarlak’tan buradaki köprüye kadar, sonbahar manzaraları eşliğinde yaklaşık 10 km. yürüdü.
Etkinlik için Karacaoğlan Çınaraltı Parkında buluşan doğa gezginleri, bir dolmuşla Karakaya mevkisine ulaştı. Karakaya’dan doğa yürüyüşüne başlayan gezginler, zaman zaman ormanlık alanda, zaman zaman da ana yol güzergahını takip ederek, yaklaşık 6 km yürüyerek Zeyne’ye ulaştı. Zeyne’de bir süre mola veren gezginler, yeniden araca binerek, asırlık çınarlar ve pınarın olduğu Şarlak’a gitti ve burada yemek molası verdi. Yenilen yemeklerin ardından yeniden yola koyulan doğaseverler, yeniden doğa yürüyüşüne başladı. Yaklaşık 4 km mesafedeki köprüye ulaşan gezginler, burada doğa yürüyüşünü sonlandırdı. Doğa yürüyüşünü tamamlayan gezginler, araca binerek Mut’a geri döndü.
Mut ÇIDOG’un Karakaya, Zeyne, Şarlak Doğa Yürüyüşüyle ilgili duygularını dile getiren Mut Çıtlık Kültür Sanat Dergisi sahibi Nihat Mustul, doğa yürüyüşlerine yeniden birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Sonbaharın eşsiz güzellikleri arasında doğa yürüyüşü gerçekleştirdiklerini belirten Mustul, “Yeniden doğayla buluşmanın mutluluğunu yaşadık. En büyük ilacımız doğa” dedi. Mustul, doğa yürüyüşü katılımcılarına teşekkürlerini iletirken; Mut ÇIDOG’un doğa yürüyüşlerine ilk kez gelen katılımcılara kitap hediye etti.
Yürüyüşe katılan doğa gezginleri de, sonbaharın güzellikleri içinde, temiz havada, şehir stresinden uzak çok güzel bir gün geçirdiklerini belirtirlerken; Mut ÇIDOG yöneticilerine teşekkür ettiler.
Mut ÇIDOG’un Karakaya, Zeyne, Şarlak Doğa Yürüyüşüyle ilgili fotoğraflara, sosyal medyada facebook/MUT ÇITLIK DOĞA GEZGİNLERİ sayfasından ulaşılabilir.

Tema Tasarım | Osgaka.com